Užpuolė antstoliai? 5 patarimai, kaip atsikratyti skolų

Visiems puikiai suprantama,  kad bet kuri prekė ar daiktas kainuoja pinigus. Kasdienis pragyvenimas taip pat. Norėdami mėgautis ramiu, streso nekeliančiu gyvenimu itin svarbu tinkamai tvarkytis ne tik kasdieniuose reikaluose, bet ir savo finansuose. Vis dėlto, ką vertėtų daryti, jeigu finansinė gyvenimo sritis šiuo metu nėra tokia puiki, o paskolų įmokos ne juokais spaudžia?

Daugeliui iš mūsų, tikėkimės, kad finansinių sunkumų pavyks išvengti. Jeigu esate būtent toks laimingasis, galite šio straipsnio toliau ir neskaityti. O jeigu visgi norite išbristi iš skolų liūno, štai jums penki patarimai, kurie padės efektyviai tai padaryti:

  • Skolinkitės atsakingai. Pirmas ir pats pagrindinis patarimas kiekvienam apie paskolą galvojančiam žmogui yra tinkamai pasverti savo galimybes skolintis. Neretai pasitaiko atvejų, kuomet klientai jau turintys ne vieną paskolą kreipiasi naujam kreditui pasiimti. Tokie žmonės, dažniausiai, net nepamąsto apie tai, kaip vėliau teks visas paskolintas sumas grąžinti. Ir tai teks padaryti dar ir su palūkanomis. To nepadarius kyla grėsmė patekti ir į antstolių akiratį. Tokiu atveju, net ir paskolos turintiems antstolių gali negelbėti.
  • Kuo greičiau atiduokite paskolą. Kuo ilgesniam laikui pasiskolinate, tuo ilgiau trunka, kol paskolą grąžinate. Viskas suprantama gana nesunkiai, bet neretai pamirštama, kad per ilgą laiko tarpą „prikapsi“ nemažai palūkanų, kurias taip pat privalote padengti. Tad jeigu tik turite galimybę, visas paskolas bei kitus įsiskolinimus stenkitės padengti anksčiau laiko. Taip sutaupysite nemažai pinigų, kurių nemokėsite už palūkanas.
  • Peržiūrėkite savo finansus. Labai galimas daiktas, kad jus į esamą finansinę situaciją pastūmėjo netinkami finansiniai įpročiai. Rekomenduojama bent kartą per metus peržiūrėti savo pajamas bei išlaidas. Labai svarbu, kiek uždirbate, tačiau dar svarbiau yra tai, kiek išleidžiate.
  • Pasitarkite su finansų specialistu. Esant poreikiui visada kreipkitės į specialistus, kurie pagelbės, pakonsultuos bei nukreips tinkama linkme. Žinoma, tokių specialistų paslaugos nėra pigios, tačiau reiktų įsivertinti, kiek pinigų prarasite priėmę finansiškai neapgalvotus sprendimus.
  • Peržiūrėkite turimus įsipareigojimus. Paskutinis, tačiau ne ką svarbesnis patarimas sako, kad rekomenduojame dažnai peržiūrėti savo turimus finansinius įsipareigojimus, tikslias sumas bei grąžinimo terminus. Taip jūs ne tik galėsite tinkamai planuotis savo finansus, bet ir nepamiršite atlikti paskolos įmokų laiku.

Galime pastebėti, kad įsiskolinti galima greitai, dėl to greitieji kreditai ir yra tokie populiarūs, tačiau jau turimų skolų atsikratymui užtikrisime tikrai ne vienerius metus. Tad visada, jeigu tik turite galimybę, skolinkitės protingai ir atsakingai.