Patarimai, kaip tapti lyderiu

lyderisŠiuo metu vadovas dažniausiai apibūdinamas kaip lyderis, tačiau ne direktorius, kuris privalo aiškinti, kaip reikia atlikti vienus arba kitus darbus. Lyderystės mokymai padėjo išugdyti labai šaunias, profesionalias ir nuoširdžiai savo darbą dirbančias asmenybes, kurios suburia komandą ir moka visus darbuotojus įkvėpti vieningai siekti konkretaus rezultato. Kuomet darbuotojai yra atsidavę – jų darbo našumas yra kur kas didesnis, o tuo pačiu ir pati įmonė kyla į viršų visomis prasmėmis.

Lyderystės mokymai padeda išmokti tapti lyderiu savo komandoje. Ir jokio skirtumo, kurioje sferoje save realizuojate ir tokių kompetencijų yra Jūsų darbuotojai. Štai patikimas SEO partneris dažniausiai su jumis kontaktuoja tik internetu, tačiau net ir per virtualią erdvę galima paveikti žmogų ir įtikinti jį elgtis taip, kaip Jūs norite. Svarbiausia – žinoti taisykles. O pačias pagrindines mes Jums čia ir atskleisime.

  • Būkite pasirengęs. Būtinai kelis kartus repetuokite kalbą jeigu planuojate ją sakyti savo darbuotojams. Tačiau tuo pačiu kalbos nebūkite užsirašęs ant lapelio kad neatrodytų, kad ją išmokote. Kartokite prieš veidrodį ir žiūrėkite, kokias klaidas darote. Galima net ir nusifilmuoti.
  • Išeikite iš savo komforto. Būtinai pabandykite atlikti tą darbą, kurį kiekvieną dieną atlieka Jūsų darbuotojai. Žinoma, neišmoksite atlikti buhalterijos, tačiau naudinga kiek plačiau pasidomėti, kad galėtumėte kalbėtis apie tai su savo buhaltere. Jeigu turite fabriką – bent kartą per mėnesį dirbkite kartu su savo darbuotojais ir parodykite gerą pavyzdį.
  • Girkite darbuotojus. Jūs gal net neįsivaizduojate, kaip vienas žodis gali teigiamai nuteikti žmogų ir paprasčiausiai pagerinti jam visą dieną. Pasistenkite pagirti darbuotojus kasdien, kai tik leidžia galimybės. Žinoma, jis neturi per daug įsijausti, kad yra tobulas darbuotojas, tačiau teigiami komentarai visus žmones veikia labai gerai ir tada jie noriau dirba.
  • Kūno kalba. Daugelis vadovų neatkreipia dėmesio, kaip veikia jų kūno kalba, o lyderystės mokymai kūno kalbai suteikia labai daug dėmesio. Paprasčiausiai, žmogus per savo rankas, kojas ir net veidą gali perduoti labai daug informacijos. Nereikia būti baigus specialių mokslų, kad būtų galima suvokti, ką ta kūno kalba sako. Patikėkite, darbuotojai jus puikiai skaito.
  • Išorinė išvaizda. Vadovas turi parodyti, kad jis yra vadovas, taigi oficiali apranga yra reikalinga. Šiais laikais dažnai vadovo pozicijas užima daug tatuiruočių turintys ir keistas šukuosenas nešiojantys žmonės. Puiku, kad jie nori save išreikšti, tačiau direktorius turi kiek skirtis nuo darbuotojų. Lyderiavimas neapsieina ir be statuso formavimo.
  • Įsiminkite vardus. Darbuotojams labai svarbu, kai direktorius atsimena jų vardus. O jeigu greta to paminėsite ir jų vaikų vardus arba paklausite, kaip pavyko savaitgalis – visos simpatijos bus Jūsų.
  • Neapkalbinėkite. Bent jau ne su kitais darbuotojais. Norite ar ne – įmonėje gandai tikrai greitai sklis. Jeigu apkalbinėsite savo darbuotojus – jie praras Jūsų pasitikėjimą ir paprasčiausiai niekas su Jumis nenorės bendrauti ir sakyti savo nuomonės. Galiausiai, tai yra labai nebrandu.
  • Nevaidinkite visagalio. Puiku, kad turite savo verslą, tačiau jeigu ne tie Jums dirbantys žmonės – Jūsų verslas būtų nieko vertas. Nepamirškite, kad jie taip pat prisideda prie sėkmingo jos įgyvendinimo.

Lyderystės mokymai duoda labai daug. Jie padeda suburti komandą, kuri vieningai sieks geresnės įmonės ateities. Nepamirškite, kad direktorius nie kuo nėra geresnis už savo darbuotojus.