Kokias pareigas turi darbuotojai ir darbdaviai

Sutikite, tikrai ne kiekvienas mūsų šalies gyventojas yra patenkintas savo dabartinio darbo sąlygomis, kiekvieną mėnesį gaunamu darbo užmokesčiu ir savo darbdavio požiūriu į darbinę aplinką ir visą personalą. Kita vertus, ši problema yra būdinga ne tik Lietuvai. Tą pačią tendenciją pastebime visame pasaulyje. Ir tai nėra keista ar neįprasta. Ten, kur yra žmonės ir pinigai, visuomet atsiras įvairių vidinių konfliktų, nesutarimų ir nesusipratimų. Juolab, jei dirbama darbovietėje, kurioje darbdavys mato tik save ir visiškai pamiršta apie pagrindinę savo verslo varomąją jėgą, t.y. darbuotojus, situacija tampa kritine, kuri kai kuriais atvejais būna visiškai nebevaldoma.

Profesinė sąjungaTokiose nemaloniose situacijose labai praverčia darbuotojų profesinė sąjunga, kuri kovoja už savo teises ir stengiasi pasiekti patį geriausią kompromisą. Ir nors gyvename demokratinėje visuomenėje, vis dėlto iki šiol didžioji dalis darbdavių į profesines sąjungas žvelgia su siaubu, o tuo tarpu darbuotojai mano, kad priklausydami profesinei sąjungai, užsitrauks savo darbdavių nemalonę. Tačiau tai yra labai neteisingas požiūris. Kiekvienas iš mūsų turime savo teises ir pareigas – ne išimtis nei darbuotojai, nei darbdaviai, todėl jei darbdaviai savo tvarką įtvirtina su darbuotojais pasirašomose darbo sutartyse, kodėl gi darbuotojai negali savo teisių ginti profesinės sąjungos pagalba? Akivaizdu, kad tai yra tiesiog būtina, todėl jei jūs turite progą prisijungti prie profesinės sąjungos, turėtumėte neabejotinai rasti kur kas daugiau pliusų nei minusų.

Kaip bebūtų, visuomet reikia atminti, kad tiek darbdavys, tiek ir darbuotojas yra atsakingas už savo pagrindinius darbus. Todėl tai reiškia, kad kiekvienas turi siekti paties geriausio rezultato. Jei darbuotojas turi aiškiai įtvirtintas ir pavestas funkcijas – jis jas turi atlikti vadovaudamasis visomis taisyklėmis. Tą patį turi daryti ir darbdavys, t.y. pasirūpinti, kad jo darbuotojai galėtų dirbti komfortiškai, patogiai, turėtų visas darbui atlikti reikiamas priemones ir sąlygas, o atlyginimai būtų mokami laiku bei pagal visas nustatytas taisykles. Jei tiek viena, tiek ir kita pusė įgyvendina savo pareigas, tikrai neturėtų kilti jokių didelių konfliktinių situacijų.