Kaip tapti geriausiu darbuotoju savo srityje

Buhalterijos kursaiKasmet universitetus ir kolegijas baigia tūkstančiai absolventų. Kiekvienas iš jų svajoja apie gerai apmokamą, įdomų darbą. Tačiau tiesa ta, kad pasiseka tik patiems geriausiems. Kaip tapti vienu iš pirmaujančiųjų bet kurioje profesijoje ar specialybėje ir pasiūlysime šiame straipsnyje.

  1. Atsakomybė. Tai savybė, kuri nepriklauso nei nuo jūsų amžiaus, nei nuo darbo pobūdžio. Norėdami būti vienu geriausiu privalote nurodytas užduotis atlikti laiku, bendradarbiauti su kolegomis, tinkamai komunikuoti ir, svarbiausia, rimtai žiūrėti į savo darbą.
  2. Nuolatinis tobulėjimas. Naivu manyti, kad ekspertu tam tikroje srityje tampama vos įgijus aukštąjį išsilavinimą. Tiesą sakant, viskas nuo to ir prasideda. Gavus darbą, tenka išmokti suderinti teorines žinias su praktikoje reikalingais gebėjimais. Būtent todėl svarbu nuolatos mokytis ir tobulėti. Sakoma, kad tuomet, jei per savaitę perskaitysite po vieną knygą, susijusią su jūsų darbo specifika, po dešimties metų būsite vienas iš 10% geriausiųjų savo srityje. Tad kasdien skirkite bent valandą literatūros skaitymui ir tai praplės jūsų žinias bei padės tapti puikiu ekspertu. Taip pat, svarbu nuolat domėtis, kas naujo srityje, kurioje dirbate. Pavyzdžiui, buhalterijos kursai turėtų būti privaloma patirtis kiekvienam buhalteriui, norinčiam būti geriausiu ne tik savo įmonėje, bet ir mieste, valstybėje, o po kiek laiko ir regione.
  3. Suvokimas, kad nebėra tokio dalyko kaip „saugus“ darbas. Gyvename laikais, kai kasdien viskas keičiasi. Kiekvienais metais dėl technologijų plėtros atsiranda daugybė naujų specialybių, reikalingi nauji darbuotojai. Vis daugiau žmonių dirba ne lokaliose įmonėse, o tiesiog prie savo kompiuterių namuose ar kavinėse. Dėl tokių priežasčių svarbu suvokti, kad neverta tikėtis, jog tai, ką darote šiandien, darysite ir po dviejų ar juo labiau – dešimties metų. Kai kurie ekspertai teigia, kad vidutiniškai kiekvienas žmogus per savo gyvenimą pakeis 5-7 darbus. Tad turėkite tai omenyje ir nuolat siekite naujų galimybių, padėsiančių jums tobulėti.
  4. Dirbant kolektyve nesunku pastebėti kitų kolegų pranašumus ir trūkumus. Nesijauskite viršesni ar menkesni už juos – veikiau suderinkite turimas savybes ir taip bet kurią užduotį atliksite kuo geriausiai. Pavyzdžiui, pajamu deklaravimas gali būti sudėtinga užduotis vienam iš kolegų, todėl padėkite jam išsiaiškinti šios procedūros etapus ir būsite tikri, kad ir patys sulauksite pagalbos tada, kai jums jos reikės.

Taigi, nepaisant to, kad tapti kažkuo daugiau nei vidutinybe gali būti sudėtinga, tai nėra neįmanoma. Viskas priklauso nuo jūsų pačių apsisprendimo daug dirbti, kasdien tobulėti ir būti atviriems nuolat besikeičiančiai darbo rinkai.