Apskaitos įmonės ar buhalteris?

Turbūt dažnam pradedančiajam verslininkui kyla mintis ar samdyti buhalterį ar pirkti apskaitos įmonės paslaugas. Norint pasirinkti geriausią variantą kiekvienam atvejui yra protingiausia įvertinti visus teigiamus ir neigiamus aspektus samdant apskaitos įmonės ir privatų buhalterį. Vienareikšmiško atsakymo nėra, kuris variantas yra geriau, o kuris yra blogiau. Viskas labai priklauso nuo pačios įmonės darbo specifikos, darbuotojų kiekio, pirkimo, pardavimo dokumentų kiekio, tuometinio atlyginimo ir mokesčių dydžio, bei buhalterinės imonės paslaugų įkainių.

Apskaitos įmonės

Apskaitos įmonės

Kalbant apie apskaitos įmonės dažniausiai teikiamos paslaugos yra pigesnės, negu samdomo buhalterio. Taip yra dėl to, jog buhalterinės paslaugos atliekamos kur kas didesniam įmonių kiekiui ir dėl vyraujančios mąsto ekonomijos šios buhalterinės įmonės paslaugas gali pasiūlyti gerokai pigiau negu vienas pats buhalteris. Taip pat reikėtų pabrėžti ir kitus privalumus tokius kaip buhalterinės paslaugos teikiamos neperstojamai, kadangi visi apskaitos įmonės darbuotojai vienu metu neatostogauja ir darbas tokiu atveju nesustoja, taip pat yra ir su ligomis, turėdamos ne vieną darbuotoja, darbas yra organizuojamas taip, kad ligos atveju darbuotojas būtų pavaduojamas ir apskaitos paslaugos atliktos laiku. Reikėtų pažymėti, jog vyrauja ne vien pliusai, bet yra ir minusų, tokių kaip mažiau skiriamas dėmesys kiekvienam klientui, kadangi darbuotojai aptarnauja po kelias ar net keliasdešimt skirtingų įmonių, todėl kartais gauti verslo konsultacijos gali būti sudėtingiau, negu iš buhalterio, kuris dirba tik su viena įmone ir sėdi savo darbo vietoje.

Buhalterio paslaugos

Samdant privatų buhalterį pirmiausia reikėtų pažymėti, jog susidursite su gerokai didesne buhalterinių paslaugų kaina, kadangi samdant žmogų pagal darbo sutartį neišvengsite mokesčių susijusių su darbo užmokesčiu. Tačiau mokėdami daugiau, galite tikėtis, jog žmogus atliks daugiau darbo negu apskaitos įmonės. Kiekvienas samdomas žmogus atliekantis buhalterio paslaugas, gali atlikti papildomai ir kitas funkcijas įmonėje, tokias kaip administravimo darbus. Dažnai darbdavys norėdamas paskirstyti darbo laiką prigalvoja ir kitokių rolių savo buhalteriui. Tačiau dirbant taip buhalterio paslaugos kokybė gali sumažėti, kadangi jis netobulėja savo srityje ir negali pasivyti greitai kintančių efektyvių darbo metodų. Apskaitos įmonės lyginant su samdomu buhalteriu turi pranašumą, kad nereikia kurti darbo vietos žmogui pačioje įmonėje. Nereikia pirkti ir atnaujinti kompiuterinės technikos, taip pat nereikia investuoti į buhalterinę programą. Kiekvienas žmogus turi tobulėti ir dėl to neatsiejama yra leisti žmonės į įvairius buhalterinius kursus, kas irgi papildomai kainuoja darbdaviui, o samdant apskaitos įmones to išvengiama, nes buhalterinės įmonės pačios turi rūpintis savo darbuotojų kompetencija.

Jugma
8 657 64300
Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308

info@jugma.lt
https://jugma.lt