Apie dalykus, kurie būna kai dirbi Norvegijoje

Kai per porą valandų reikia parašyti dešimt nedidelių straipsnelių apie darbą Norvegijoje, su temomis greitai galima išsisemti. Ir ne, toks rašymas tai nėra darbas Norvegijoje. Tai yra darbas apie darbą Norvegijoje. Kūrybinė krizė atsispindi jau net temos pavadinime. Kita vertus, nėra ko pernelyg skųstis – mūsų tautiečiams, sunkiai plušantiems Norvegijoje tikrai nėra lengviau. Tai ne straipsnius rašyti sėdint namuose prie židinio ir šalia pasidėjus garuojantį kavos puodelį. Tai labiau apie tai, kas vyksta už lango – apie buvimą lietuje, prie žemų temperatūrų, ankstyvo ryto prietemoje. Būtent su atšiauriomis klimato sąlygomis daugeliui Norvegijoje dirbančių lietuvių ir tenka susidurti.

Šaltos žiemos, nešiltos vasaros, didelis skaičius lietingų dienų ir daugeliu atveju vėjuotas oras yra lauko darbų Norvegijoje kasdienybė. Žinoma, tikrai ne absoliučiai – dalis žmonių dirba Norvegijos pietuose, didžiuosiuos miestuose, kur klimatas ne toks jau kitoks nei Lietuvoje. Tad kalbame apie tuos, kurie labiau laimės ieškoti maždaug dviejuose trečdaliuose Norvegijos šiaurinės dalies. Pačioje šiaurėje dar įsijungia ir poliarinė naktis – amžina tamsa kelis mėnesius per metus. Arba bent stipri prietema. O tą lydi kai kuriems dar blogesnis reiškinys – poliarinė diena, kuomet visą laiką šviesu. Galim išprotėti.

darbas Norvegijoje

Taigi kokie tie darbai Norvegijoje, kuriuos atlikti nėra malonu dėl šios šalies klimato sąlygų labiau šiaurinėje dalyje? O darbų spektras platus. Visų pirma, žinoma, statybos. Toliau seka kelininkų darbai, miško pramonė. Vairuotojų darbas, kuriems trukdo ne tik tamsa, lietus ar vėjas, bet dar ir gausybė briedžių piečiau ar elnių šiaurių, nuolat kertančių kelius. Na o darbas laivuose, ypač mažesniuose, iš viso turi savo specifiką ir savo kančios bei ištvermės ribas.

Tačiau ne tik tiesiogiai darbas Norvegijoje gali būti nemalonus dėl tokio klimato. Nemalonu ir gyventi. Ypač šiaurėje. Kur net vasaromis dienomis keliolikos laipsnių šilumą jau džiugina ir daugiau pernelyg nėra ko tikėtis. Kur nurimę stiprūs atneša ne palengvėjimą ir progą atsipūsti, bet būrį uodų bei mašalų – jei gyvenate ne labai dideliame mieste. Tamsųjį metų pusmetį reikia išgyventi slogias mintis, kurios elementariai kyla dėl šviesos trūkumo sukelto hormonų disbalanso. O štai vasaromis būna tiesiog sunku miegoti –vis šviesu ir šviesu.

Taigi, tas darbas, tas gyvenimas, ir tos laimės paieškos Norvegijoje oi kaip ne visada neša laimę ir džiaugsmą. Svarbiausia yra žinoti, į ką veliatės ir kas jūsų laukia. O tuomet jau kaip nors.