Kur ieškoti pratybų atsakymų?

Pratybų atsakymaiMokytis nėra lengva. Ypač pradinėse klasėse. Sakysite, netiesa? Sunkiausia universitete? Gal ir taip, bet universitete bent jau nereikia kasdien nešiotis kelių knygų, sąsiuvinių penkiems ar šešiems dalykams, o dar ir krūvos pratybų sąsiuvinių. O kai visa tai dar reikia ir nupirkti, tai atrodo, kad vaiką išleisti į mokslus yra neįtikėtinai sunku, o ir jam pačiam vargas kasdien spręsti užduotis ir dar tampytis didžiulę kuprinę su pratybomis ir pratybų atsakymais, apskaičiuotais namuose. Žinoma, mokiniams paaugus, kokioje 9 – oje klasėje ar vėliau, mokslo dar tik padaugėjo, tačiau pratybų sąsiuvinių dažnai nesumažėja. O kas jei visą dieną sprendi užduotis, o nuėjęs į mokyklą, pamatai, kad tavo pratybų atsakymai nėra teisingi? Apima neviltis. Tačiau nenusiminkite, galima rasti išeitį ir iš tokios situacijos.

                  Sprendžiant įvairius uždavinius, ypač fizikos ir matematikos, kuriems mokiniams atrodo sunkiausi, visuomet norima pasitikrinti, ar gerai išsprendėte užduoti. Tačiau ne visuose uždavinynuose ir pratybose yra pateikti pratybų atsakymai. Išduosime jums nedidelę paslaptį – kai kuriuos mokyklinių pratybų atsakymus galima rasti internete. Įsijunkite paieškos variklius ir įveskite tai, ko ieškote, tarkim, pasirenkame užklausą „pratybų atsakymai 9 klasei“. Nieko nuostabaus, kad tai viena populiariausių pratybų atsakymų užklausų, juk tokiame amžiuje, kai mokiniai būna 9 klasėje, rūpi visai kiti dalykai nei mokslai, todėl norint greičiau atlikti namų darbus, naudojamasi svetainių su atsakymais paslaugomis. Tiesa, tai visiškai nėra pagirtina ir reikėtų vengti tokio atsakymų paieškos praktikavimo.

                  Ir vis dėlto, pratybų atsakymai gali būti labai naudingas dalykas norint pasitikrinti jau išspręstų užduočių atsakymus. Jeigu pasitikrinę atsakymus, pamatysite, kad radote klaidų, galėsite jas ištaisyti. Juk iš klaidų ir mokomės. Kitas atvejis, kai pratybų atsakymai gali pasitarnauti, yra kuomet niekaip nesiseka išspręsti kokio nors uždavinio. Tiesa tokia, kad pamačius atsakymą, dažnam paaiškėja, kaip toks uždavinys turi būti sprendžiamas. Vėlgi, mokomės, tačiau kiek iš kitos pusės. Turėdami teisingus atsakymus ir, svarbiausia, mokėdami paaiškinti, kaip juos gavote ar apskaičiavote, su pasitikėjimu galėsite eiti į pamokas ir parodyti savo žinias tiek prieš mokytoją, tiek prieš visą klasę. Tačiau prisiminkite, kad piktnaudžiauti internete pateiktais atsakymai nevalia, nes galite būti mokytojo prigauti ir tai tikrai nėra pats maloniausias jausmas.