Tikros žinios apie automobilius

Toyota ir kiti Pas mus įprasta, jog kone kiekvienas jaučiasi puikiai išmanantis bene apie viską. Apie automobilius bei krepšinį – be jokių dvejonių. Ir interneto platybėse tūnantys vartotojai, ir draugai bei giminaičiai visuomet puola patarinėti vos sužinoję, jog ruošiatės pirkti kokį nors automobilį. Visi jaučiasi begaliniai ekspertai, žinantys, kokio modelio kurios dalys greičiausiai genda, suprantantys, kokie Volvo ir Toyota yra patikimi bei juos rekomenduojantys, tačiau patys vis tik perkantys visokius vokiškus senukus, prie kurių pripratę nuo mažų dienų. Tokie ekspertai dažnai suglumsta gavę bent kiek rimtesnį klausimą arba susidūrę su netradiciniu požiūriu į automobilį. Tas netradicinis požiūris – tai automobilio, kaip žmogui tarnaujančio daikto suvokimas, o ne kaip šventos karvės ar penkto šeimos nario, mistifikuojamo ir neretai pernelyg sureikšminamo.

Laimei, laikai po truputi keičiasi. Žmonės vis daugiau turi ką veikti, vis mažiau bando vaidinti ekspertus visose įmanomose srityse. Ir automobiliai, ar Toyota modeliai, ar senukai vokiečiai, čia taip pat ne išimtis. Vis dažniau žmonės koncentruojasi į savo darbus, įvairius rūpesčius palikdami savo srities profesionalams. Deja, tai vyksta ne taip jau ir greitai. Vis dar daugeliui atrodo keista ne patiems keisti tepalus, negarbingai senuosius išpilant kur nors gamtoje ar į bendro naudojimo konteinerius, vis dar gėda važiuoti į servisą tiesiog automobilio profilaktikai, nes juk patys jie viską puikiai supranta. Tačiau, drįstume teigti, viskas turėtų judėti tik į gerą.

Nors turime ir būrius apie automobilius viską išmanančių ekspertų, būtent jie dažniausiai ir išleidžia savo automobilių eksploatacijai daugiausiai. Jie taupo pirkdami, vėliau daug išleidžia bandydami susiremontuoti, gaištą laiką ieškodami naudotų dalių pakeitimui. Dažnai vis tiek planas pasitaisyti pačiam nepavyksta – tenka kreiptis į servisą ir mokėti vėl ir vėl. Tuo tarpu racionalus automobilio naudotojas elgiasi kur kas paprasčiau. Perka ne pigią, bet patvarią Toyota (plačiau – toyota-modeliai.eu), vos kilus įtarimams apie galimus gedimus važiuoja į servisą, tokiu būdu dažniausiai kur kas pigiau sutvarkydamas bekylančią grėsmę. Rinkdamieni pirkimui naudotą automobilį, jie taip pat kreipiasi į tikrai reikalą išmanančius žmones – brangiai moka už konsultacijas ir tikrinimus, tačiau nusiperka tai, ką nori. Labiau pažengusio vakarų pasaulyje tokių yra kur kas didesnis procentas nei Lietuvoje, tad tikėtina, jog šioje srityje taip pat tobulėsime ir mes.