Technikos paruošimas žiemai: viskas, ką Jums reikia žinoti
Pasibaigus aktyviam technikos naudojimui – žmonės pradeda ruoštis žiemai. Reikia ruoštis ne tik patiems mums, tačiau pasirūpinti ir traktoriais, jų priedais, kuriems žiema gali būti kenksminga. Jeigu techniką laikote lauke, tokiu atveju reikia skirti dar daugiau laiko priežiūrai. Taip užsitikrinsite, kad artėjant pavasariui vėl sėkmingai galėsite užsiimti žemdirbyste bei sodininkyste.
Pirkti naują traktorių nebus būtina, jeigu tinkamai jį prižiūrėsite.
Technikos paruošimas „ilsėjimosi“ sezonui
Kuomet baigiate sezono darbus ir traktoriui bei kitai technikai atėjo poilsio metas – labai svarbu ją tinkamai paruošti žiemai. Nieko nėra nemaloniau kaip pavasarį pasiimti savo techniką, kuri ne tik kad nešvari, tačiau taip pat ir sugedusi. Pateikime kelis patarimus, kuriuos reikėtų atlikti siunčiam traktorių žiemos miegui.
-
Žemių nuvalymui nuo technikos galima naudoti įvairiausius grandiklius. Žinoma, labai svarbu jų nespausti, kadangi taip galima subraižyti paviršių.
-
Jokiu būdu nenuvalykite dažų po kuriais yra metalas. Tokiu atveju paviršius bus kur kas greičiau pažeidžiamas, technika pradės rūdyti. Jeigu netyčia dažus pašalinote – uždažykite iš naujo.
-
Traktoriaus vidų galima išvalyti labai greitai ir labai paprastai. Tam geriausiai tinka valymas suslėgtu oru. Žinoma, plauti rekomenduojama šiltą dieną, kad paskui atvėrus dureles traktoriaus vidus greitai išdžiūtų ir medžiaginiai paviršiai nepradėtų pūti. Lygiai taip pat po didele srove galima varyti ir technikos išorę.
-
Jokiu būdu negalima vandens srovės purkšti ant elektronikos, ant guolių, pavarų dėžės ir taip toliau. Taip galime nepažįstamai sugadinti detales, kurias turėsite keisti naujomis.
-
Jokiu būdu nenaudokite vandens, kurio temperatūra aukštesnė nei 60 laipsnių. Kitu atveju irgi pažeisite paviršių.
-
Jokiu būdu nenaudokite chemikalų. Pati vandens srovė puikiai atliks jai paskirtą darbą.
-
Išvalykite filtrus, kurie po sezono darbų bus „apsinešę“.
-
Nuimkite visas grandines ir pamerkite jas į specialų tepalą.
-
Reguliariai poilsio metu vis užveskite variklį, kad jis dirbtų ir kuomet prireiks technikos, kad akumuliatorius nebūtų išsikrovęs.
Labai svarbu, kad traktorius būtų laikomas kuo sausesnėje vietoje, kur jo nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Tokiu atveju jis puikiai „peržiemos“ ir pavasarį galėsite vėl juo sėkmingai pasinaudoti.
Dėvėtas ar naujas traktorius?
Tinkamas technikos paruošimas žiemai gali kur kas prailginti jo funkcionavimo laiko tarpą. Tiesa, jeigu įsigijote kokybišką traktorių – jis sėkmingai Jums tarnaus. Kol vieni žmonės perka dėvėtus ir tiki, kad taip gali sutaupyti, tuo tarpu kiti supranta, kad reikia pirkti naują traktoriuką. Paprasčiausiai, tiksliai žinosite ką gausite ir kad traktorius sėkmingai tarnaus ilgis metus.
Įsigydami dėvėtą techniką niekada negali būti tikri, kad gausite tai kas buvo parašyta skelbime. Paprasčiausiai, daugelis prekybinių stengiasi laimėti kitų žmonių sąskaita. Pirkdami naują techniką būsite kur kas labiau užtikrinti, kad ji atitinka nustatytas charakteristikas. Tiesa, net ir naujos technikos pirkimas reikalauja laiko, kadangi labaisvarbu palyginti kuo daugiau pasiūlymų. Tai garantuoja, kad atrastas bus pats geriausias.
Pirkti naują traktoriuką yra net pigiau, kadangi nereikės investuoti į jo taisymą, o ir tarnaus jis Jums kur kas ilgiau.