Lengvųjų automobilių nuoma kelionei po Lietuvą

Bėgant metams Lietuvoje labai sparčiai populiarėja vietinis turizmas, kuomet žmonės vietoje tolimų ir egzotiškų užsienio šalių nusprendžia pasirinkti keliones po savo gimtąjį kraštą, iš arčiau susipažįstant su pačiais gražiausiais mūsų šaliautes kampeliais. Vieni į tokias keliones leidžiasi pėsčiomis, kiti keliauja pakeleivingais automobiliais, dar kiti renkasi autobusus ar nuomojasi kemperius.

Tačiau taip pat labai dažnai į keliones po Lietuvą yra leidžiamasi ir nuomotais lengvaisiais automobiliais, todėl jei jus sudomino automobilių nuoma Kaune ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste, prieš pasirinkdami automobilį jūsų laukiančiai kelionei, turėtumėte atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.

5 svarbūs patarimai

  1. Planuokite į priekį. Jei norite, kad jūsų kelionė po Lietuvą būtų kaip įmanoma sklandesnė ir kelionės metu jums netektų susidurti su dideliais sunkumais, turite iš anksto suplanuoti visą jūsų laukiančios kelionės maršrutą. Jūsų kelionės plane taip pat turi būti numatytos vietos nakvynei, turistinės vietos, kurias norėsite aplankyti, vietos, kuriose jūs nuspręsite valgyti ir kt. Kuo daugiau dėmesio skirsite išankstiniam kelionės planavimui, tuo lengviau galėsite keliauti. Be to, tai jums leis suprasti, koks turėtų būti jūsų kelionės biudžetas (arba priešingai – atsižvelgdami į biudžetą, galėsite numatyti ir savo kelionės planus).
  2. Turėkite B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Jei jūs norite lengvuoju automobiliu keliauti po Lietuvą ir galvojate apie automobilių nuomą, jums reikės galiojančio B kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Tačiau tai dar ne viskas. Vairuotojams, kurie kreipiasi į automobilių nuomos bendroves, įprastai yra taikomas 21 m. amžiaus reikalavimas, o jų turima vairavimo patirtis negali būti trumpesnė nei 2 metai. Nuomodamiesi pasirinktą automobilį, automobilių nuomos bendrovei jūs turėsite pateikti savo B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir banko kortelę (debetinę arba kredito).
  3. Nepamirškite išsinuomoto automobilio užstato. Jei į savo kelionę planuojate leistis nuomotu automobiliu, jūs taip pat dalį kelionės biudžeto turėsite skirti jo užstatui. Prieš išsinuomojant transporto priemonę, kiekvienas vartotojas palieka piniginį užstatą, kurio dydis priklauso nuo individualių veiksnių, pvz., pasirenkamo automobilio markės, jo gamybos metų ar kt. Tačiau labai dažnai klientams taikomas užstato dydis būna lygus KASKO frančizės dydžiui. Žinoma, dėl užstato baimintis nevertėtų – jei išsinuomotą automobilį grąžinsite tokios pačios būklės, kokios jį išsinuomojote, užstatas jums bus grąžintas.
  4. Pasidomėkite draudimo sąlygomis. Nuomojantis automobilį savo kelionei, labai svarbu būti tikriems, kad jis yra pilnai apdraustas, t.y. ne tik TPVCA, tačiau ir KASKO draudimu. Žinoma, bazinis KASKO draudimas neapsaugo nuo absoliučiai visų galimų nepatogumų ir žalos, todėl jei savo kelionės metu norite jaustis visiškai saugūs, galite įsigyti ir papildomą draudimą.
  5. Nuvažiuojamas atstumas, degalai ir tinkama eksploatacija. Kiekviena automobilių nuomos bendrovė taiko per parą nuvažiuojamo atstumo ribojimą, kuris įprastai siekia 500 km. Jei per parą nuvyksite daugiau nei pusę tūkstančio kilometrų, tuomet kiekvienas nuvažiuotas papildomas kilometras bus apmokestinamas nuomos paslaugų teikėjų nustatytais įkainiais. Visos kelionės metu už degalų bako papildymą yra atsakingas klientas. Lygiai taip pat degalų bakas privalo būti papildytas transporto priemonę grąžinant šių paslaugų teikėjams. Nepamirškite, kad kelionės metu jūs savo lėšomis turėsite papildyti ir visus automobilio skysčius (jei to prireiks eksploatuojant išsinuomotą transporto priemonę).

Daugiau informacijos apie automobilių nuomą tinklalapyje https://smartrent.lt