Kuomet reikia universalaus miesto automobilio

AutomobilisRenkantis automobilį universalumas ir ekonomiškumas toli gražu ne visada suderinami. Dažnai žmonės nori kuo mažesnio, vikraus ir nedaug degalų reikalaujančio automobilio, kaip Toyota Yaris, tačiau tuo pačiu nori turėti galimybę kartą per mėnesį pasikrauti pilną bagažinę daiktų, vežiotis dviračius ar patogiai keturiese leistis į kelionę po kaimynines šalis. Tai suderinama tikrai sunkiai, ir tiek vieniems, tiek kitiems tenka kurioje nors srityje nusileisti. Tačiau gal derėtų pagalvoti kiek kitaip, gal vis tik tas Yaris nėra toks mažas, o kai kuriais atvejais net didelis?

Čia aptarinėjamas Toyota Yaris Lietuvoje yra populiarus miesto automobiliuko pavyzdys. Lietuvių mėgstamas dėl kokybės ir patikimumo, bei, žinoma, ekonomiškumo. Tiesa, dažnai ir peikiamas dėl mažo dydžio ir silpno variklio. Tačiau pasivaikščiojus po Italijos miestus gana greitai viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Čia didžioji dalis automobilių yra dar gerokai mažesni už mūsų minimą Yarį, ir jį pamačius kur nors Milano ar Romos centre tai pasirodo visai didelis automobilis. Taigi viskas yra daugiau mažiau reliatyvu.

Lietuvoje ieškant universalumo dažniausiai perkami įvairių modelių hečbekai, pavyzdžiui Toyota Auris. Tai tikrai didesnis automobilis, erdvesnis ir patogesnis viduje, turintis kiek didesnę bagažinę, tačiau ir brangesnis bei reikalaujantis didesnių investicijų eksploatacijoje. Tačiau viskas turi savo kaina.

Vis tik ieškant universalumo ir galvojant apie kasmėnesinius važiavimus su daugiau krovinio ar kasmetines draugų keliones, galima galvoti ir kitaip. Kasdienai turėti kuo mažesni automobilį, dar mažesnį už Toyota Yaris- http://toyota-modeliai.eu/toyota-yaris/. Tai būtų pigus, paprastas, be galo ekonomiškas dalykas. Jis leistu kiekvieną mėnesį sutaupyti gal net po kelias dešimtis eurų, palyginus su didesniu automobiliu. Tie sutaupyti pinigai laisvai galėtų būti panaudoti arba kraustymo firmoms samdyti, ar didelio ir patogaus automobilio nuomai kelionėms. Netgi daugeliu atveju taip gautųsi pigiau, nei turėti savo didesnį automobilį, tačiau jo privalumus išnaudoti be galo retai. Kita vertus, tai variantas tiems, kas mėgsta skaičiuoti ir matuoti. Daug kas to nenori, mieliau pasilieka teisę skųstis blogu gyvenimu ir pinigų trūkumu. Žinoma, jie turi kasdienį patogumą, išvengia nemalonumų nuomojantis automobilį. Kiekvienas renkasi pagal save.

Tokiu atveju, ypač atsižvelgus į vaizdus Italijoje, galima beveik teigti, jog Toyota Yaris ir yra kažkas tokio, ko reikia nedidelei šeimai. Ne visai mažas, turintis šiek tiek erdvės, patogią, su salonų apjungta bagažinę, tačiau vis dar ekonomiškas ir labai paprastas. Ne veltui jie tokie populiarūs ir lietuviams neatsibosta.