Eismo įvykiai

Kiekvieną dieną mūsų Lietuvos keliuose įvyksta bent po vieną dešimtį įvairiausių eismo įvykių. Pilnai užtenka prisėsti prie interneto ar televizijos vos kelioms minutėms per dieną ir to pakaks pamatyti daugybę pranešimų, apie tą dieną įvykusius eismo įvykius. Taip, oficialiais policijos duomenimis šiuo metu eismo įvykių skaičius keliuose yra gerokai sumažėjęs palyginus su praėjusių ir dar ankstesnių metų duomenimis, tačiau visi vieningai galėtumėte pasistengti tą skaičių dar sumažinti.

Labai didelė dalis įvykusių eismo įvykių dažniausiai būna dėl išsiblaškymo. Žinoma, dažnokai pasitaiko, kai avarijas sukelia ir senesnio amžiaus pagyvenę žmonės, natūralu, kad tokie žmonės daugiau daro eismo įvykių dėl su senatve susijusios sulėtėjusios reakcijos, mažesnio dėmesingumo, silpnesnės koncentracijos. Tačiau pastaruoju metu labai daugėja ir avarijų, kurios įvyksta būtent dėl vairuotojų, kurie naudojasi mobiliaisiais telefonais vairuojant. Galbūt taip ir neatrodo, ir galbūt skamba keistai, tačiau net ir vieną sekundę užmetus akį į ištrauktą telefoną vairuojant, Jūsų dėmesys iš kart sutrinka, taip pat, per tą vieną sekundę gali įvykti labai daug. Kaip ir dažniausiai rekomenduoja ket testai ir kiti informacijos šaltiniai, vairuojant nederėtų ir nereikėtų naudotis jokiomis pašalinėmis priemonėmis, kurios nesusiję su transporto priemonės valdymu ir kurių Jums nereikia vairuojant. Nėra draudžiama naudotis laisvąja rankų įranga, kad nereikėtų mobiliojo telefono laikyti rankoje, tačiau naudotis laisvąją rankų įranga taip pat nerekomenduojame, nes tai ne ką mažiau blaško vairuotojo dėmesį. Netgi paprastas radijo imtuvas, per kurį klausote kokios nors radijo stoties, nepatikėsite, turi labai didelę įtaką vairuotojo dėmesiui, kaip ir kiti faktoriai, tokie kaip pokalbis su vežamais keleiviais.

Savaime suprantama, tai nėra pati dažniausia eismo įvykių nutikimo priežastis, tačiau tai turi tikrai labai didelį vaidmenį tame. Maksimaliai sumažintus naudojimąsi bet kokiais nereikalingais įrenginiais vairuojant, galėtumėme net kelis kartus sumažinti įvykstančių eismo įvykių kiekį.

Taigi, rekomenduojame turėti omenyje, kad dalyvavimas eisme toli gražu nėra kažkas, į ką turėtumėte žiūrėti pro pirštus, todėl stenkitės vairuoti kuo atsakingiau ir neblaškykite savo dėmesio bereikalingomis priemonėmis.