Stiveno Džobso kūrinys – „iPhone“

iPhone

Vardas, kurį šiandien žino visas pasaulis – Stivenas Polas „Stivas“ Džobsas. Nors šio žmogaus jau nebėra tarp mūsų, jį prisimena kiekvienas. Stivenas sukūrė visiems puikiai žinomą „iPhone“ išmanųjį telefoną. Jis nuolatos savo kūrėjų komandai teigė norintis sukurti kažką didingesnio, geresnio ir iki tol niekam nematyto.

Vienas iš reikalavimų, kurį Stivenas pateikė „iPhone“ kūrimo metu, buvo nenutrūkstamas ir betarpiškas bendravimas su kūrėjų komanda. Tai reiškė, kad komanda kiekvieną mėnesį Džobsui turėjo rengti dvi prezentacijas konferencijų kambaryje, kuriame nebuvo jokių langų. Visiškas konfidencialumas buvo svarbi šio projekto dalis.

Produkto kūrimo vadybininkai neilgai trukus pastebėjo, kad kaskart prezentacijų metu Stivenas vis labiau įsitraukdavo į kuriamo „iPhone“ pristatymą, o galiausiai visiškai perėmė teises į šio produkto kūrimą. Jis neįtikėtinai daug dėmesio skyrė „iPhone“ išmaniųjų telefonų patogumui ir net pačioms smulkiausioms detalėms. Bene didžiausias šių „Apple“ telefonų privalumas iki šių dienų yra jų puikiai apgalvotas dizainas ir vartotojo sąsaja. Tai tiesiog idealiai tarpusavyje derantys elementai, be kurių negalime įsivaizduoti mums visiems gerai žinomo „iPhone“ telefono.

Galbūt ne kiekvienas pamena, tačiau tuomet, kai pasirodė pirmasis „iPhone“, susiformavo nauja rinka – tai buvo išmanieji telefonai. Daugybė funkcijų, kurios buvo pirmą kartą pasauliui pristatytame „iPhone“ išmaniajame telefone, niekuomet iki tol nebuvo matytos nei viename kitame sukurtame telefone. Tai rodo, kad Stivenas ir jo kūrėjų komanda atliko neįtikėtinai kruopštų darbą, kuris leido sukurti nepriekaištingą produktą.

Puikus viso to pavyzdys galėtų būti „iPhone“ funkcija, kurios dėka piršto perbraukimu per telefono ekraną buvo galima atrakinti išmanųjį telefoną. Vietoje fizinės klaviatūros buvo pasiūlytas liečiamasis ekranas, o to iki „iPhone“ pasirodymo dar niekuomet nebuvo.

Trumpiau tariant, „iPhone“ išmaniajame telefone buvo apgalvota viskas – nuo jo valdymo, iki tokių smulkių detalių kaip kalendoriaus pateikimas ar pašto tikrinimas. Kai matome šiuos faktus tikrai nelieka klausimų, kodėl šis „Apple“ kompanijos sukurtas produktas yra toks paklausus visame pasaulyje. Stivenas Džobsas atliko savo vaidmenį tobulai, todėl dabar galime džiaugtis visiškai kitokiais ir kur kas patogesniais išmaniaisiais telefonais.