Renkamės planšetinį kompiuterį (tablets)

Planšetinis kompiuterisPlanšetiniai kompiuteriai vis labiau ir labiau užkariauja mobilios elektronikos rinką. Dažnam planšetinis kompiuteris pakeičia nešiojamąjį kompiuterį, o kitiems tai lyg didelis išmanusis telefonas. Kai kuriems gali atrodyti, kad planšetinis kompiuteris skirtas tik žaidimams ir su juo nieko rimto negalima nuveikti. Tačiau tai, toli gražu, ne tiesa. Planšetiniai kompiuteriai kasdieną vis plačiau ir plačiau naudojami. Jais naudojantis galima tvarkyti duomenis, valdyti muzikos įrenginius, netgi apšvietimo ir garso sistemas. Planšetiniai kompiuteriai, kartu su klaviatūra, gali būti puiku lengva priemonė kurti tekstams. Planšetės sveria mažai, yra nedidelės, tačiau turi kone visas galimybes, kurias galima rasti ir paprastame kompiuteryje. Todėl nieko nuostabaus, kad jų populiarumas tiesiog augte augo pastaruosius keletą metų.

                  Planšetiniai kompiuteriai tablets gali kainuoti labai įvairiai ir jie įperkami kone kiekvienam: https://www.b-a.eu/c2720/plansetiniai-kompiuteriai–e-skaitykles. Jų kainos prasideda vos nuo keliasdešimt eurų ir gali kilti iki kelių šimtų, kaip antai Apple kompanijos parduodami iPad planšetiniai kompiuteriai. Tačiau neskubėkite pirkti pačio brangiausio įrenginio – juk kaina dar nepasako visų prietaiso parametrų, funkcijų ir kokybės. Priklausomai nuo to, kam naudosite planšetinį kompiuterį, galima atkreipti dėmesį į skirtingas jo parametrus ir išsirinkti sau tinkamą neišleidžiant didžiulės pinigų sumos.

                  Planšetinių kompiuterių greitį lemia procesorius ir laikinosios atminties (RAM) dydis. Kuo daugiau branduolių turi procesorius, paprastai, tuo greičiau jis ir dirba. Lygiai tas pats galioja ir laikinosios atminties kiekiui. Kuo jos daugiau – tuo mažiau trikdžių iškils naudojantis planšetiniu kompiuteriu. Jei planuojate kompiuterį naudoti tik interneto svetainėms skaityti ir paprastiems žaidimams, tuomet įrenginio galia neturės didelės reikšmės norint atlikti šiuos veiksmus. Galbūt svarbiau bus planšetės dydis, kuris paprastai matuojamas coliais, nusakančiais, koks yra ekrano įstrižainės ilgis. Kai kurie planšetiniai kompiuteriai yra beveik išmaniojo telefono dydžio, o kiti gali būti ir kaip nešiojamojo kompiuterio ekranas. Išsirinkite sau patogiausią dydį ir turėsite tikrai naudojamą įrenginį.

                  Galingesnes planšetes tablets renkasi tie, kas mėgsta planšetėje redaguoti nuotraukas, žaisti daugiau resursų reikalaujančius žaidimus ar atlikti sudėtingesnes operacijas. Kad ir kokią planšetę pasirinksite, būtinai prekės aprašyme pastebėkite, kokia yra akumuliatoriaus talpa. Ji yra matuojama miliampervalandėmis (mAh). Kuo šis skaičius didesnis – tuo ilgiau tarnaus planšetė, tai yra, tuo rečiau ją reikės įkrauti.

                  Nepamirškite pažiūrėti ir kokį atminties dydį turi tabletai. Nuo atminties dydžio priklausys tai, kiek programų ir kiek dokumentų, nuotraukų galėsite sutalpinti į planšetę. Į daugumą planšetinių kompiuterių galima įdėti ir atminties korteles, tačiau ir jų talpa ribojama, todėl įsitikinkite, ką perkate, kad paskui nereikėtų nemaloniai nustebti.

                  Yra žmonių, kurie mėgsta naudoti planšetinius kompiuterius kaip GPS imtuvą. Tokiu atveju reikia atkreipti dėmesį, ar planšetė palaiko GLONASS technologiją. Jei taip – jūsų GPS vietos nustatymas bus tikslesnis ir bus paprasčiau orientuotis. Jei norite dar didesnio tikslumo ir GPS greičio, rinkitės planšetinį kompiuterį su galimybe įdėti SIM kortelę ir turintį A – GPS funkciją, leidžianti greičiau nustatyto planšetės buvimo vietą.