Naujosios kartos 4K televizoriai

Televizoriai4K – visi nori šios technologijos televizorių, tačiau niekas nežino kodėl. Tai yra pats „karščiausias terminas“ šių metų technologijų žemėlapyje. Sakoma, kad tai technologija, kuri perrašo istoriją, kai pradedama kalbėti apie vaizdo kokybę.

Ši technologija paveikė ne vien televizorių rinką, tačiau ir kino, filmavimo kamerų, išmaniųjų telefonų, planšečių ir monitorių pramones. Tai yra visas pramonės šakas, kurios susiduria su vaizdo įrašų atkūrimu.

4K televizorius jau gamina visi pagrindiniai televizorių gamintojai. Sony, Samsung, LG – tai yra tik ledkalnio viršūnė. Televizoriai su 4K technologija ateityje užkariaus vis didesnę ir didesnę rinkos dalį. Taigi, kas vis dėlto yra tas 4K?

Visų pirma, pats pavadinimas diktuoja, kas yra 4K – tai keturis kartus detalesnis vaizdas nei įprastame Full HD televizoriuje. 4K televizorius atkuria aštuonis milijonus pikselių, lyginant su vos dviem milijonais Full HD televizoriaus pikselių.

Ką tai reiškia kalbant apie vaizdo kokybę? Tai išvaizdesnės detalės, gražesnės tekstūros ir beveik fotografiškai atvaizduojamas vaizdas.

Tačiau tai tik maža dalis, prie šios technologijos buvo dirbta ilgai, todėl ji gali pasigirti didesniu kontrastu, greitesniu kadrų per sekundę dažniu ir platesniu spalvų spektru. Kita vertus, paraleliai 4K technologijai yra tobulinama ir Ultra HD technologija, bet 4K jau yra pasižymėjusi tiek, kad ją galima įrašyti į vaizdo atkūrimo technologijų istoriją, o Ultra HD technologija dar yra tik tobulinama. Todėl jūs neturite laukti, kol kita technologija bus ištobulinta, kai galite mėgautis puikiai atkuriamu vaizdu jau dabar.

Techniškai kalbant, Ultra HD televizoriai tėra šiek tiek pakoreguota 4K televizorių atmaina. Bet pažiūrėjus į techninius parametrus iš karto galime pamatyti, kad Ultra HD televizorių rezoliucija yra truputėlį mažesnė – 3840×2160 lyginant su 4K, kuri yra 4096×2160. Ką jūsų žiūrėjimo potyriui reiškia didesnė rezoliucija? Tai leidžia jums sėdėti arčiau, net jei žiūrite televizorių su ypač dideliu ekranu. Tai leis jums neperstatinėti baldų nusipirkus televizorių su kur kas didesniu ekranu, nes jausitės lygiai taip pat komfortiškai žiūrėdami į naująjį televizoriaus ekraną iš senos sėdėjimo vietos kaip jautėtės žiūrėdami į seno mažesnio televizoriaus ekraną.

Todėl, jei jūs televizorių žiūrite dažnai, tuomet jums tikrai vertėtų pamąstyti apie 4K technologijos televizoriaus įsigijimą.