Skyrybos ir kelios praktiškos detalės, kurias naudinga žinoti

Jei viduje jau tvirtai apsisprendėte, kad skyrybos yra vienintelė išeitis jūsų situacijoje, tuomet greičiausiai šiuo metu susiduriate ir su nemažai papildomų klausimų? Žinoma, skyrybų procesas gali gąsdinti ir jūs galite jaustis patekę į savotišką nežinomybę. Tačiau reikia suprasti, kad su tuo susiduriate ne vieni jūs. Iš tikrųjų, visa tai yra nesvetima daugeliui žmonių, kurie nusprendžia nutraukti savo santuoką. Todėl jei norite, kad viskas eitųsi sklandžiau ir jums nereikėtų kelti sau pernelyg didelio streso, visų pirma naudinga atsižvelgti į kelis praktiškus patarimus.

Svarstote nuo ko turėtumėte pradėti ir ką turėtumėte atlikti pirmiausia? Suprantama, kad kiekviena situacija yra labai individuali ir skirtinga. Tai, kas atrodo tinkama vieniems, gali atrodyti visiškai netinkama kitiems. Tačiau visuomet naudinga pradėti nuo to, jog su savo antrąja puse pabandytumėte išsiaiškinti judviem svarbius klausimus, susijusius su turto dalybomis, vaikų (jei turite bendrų vaikų) gyvenamąja vieta ir kt. Trumpiau tariant, klausimų, kuriuos jums reikės drauge aptarti ir išspręsti neabejotinai bus ne vienas ir ne du.

Be abejo, nemaža dalis žmonių, kurie nusprendžia nutraukti savo santuoką, visų pirma būna įsitikinę, kad jų laukiantis procesas bus labai greitas ir sklandus – tereikės užpildyti kelis skyrybų dokumentus ir viskas bus baigta. Tačiau paprastai praktikoje viskas pasirodo esant visiškai kitaip. Tai reiškia, kad turėtumėte būti nusiteikę, jog jūsų laukiantis procesas gali užtrukti – ypač, jei judu negalėsite taikiai susitarti dėl abiem aktualių klausimų.

Kaip bebūtų, net jei jums iš pirmo žvilgsnio atrodys, kad nėra jokių prošvaisčių susitarti ir rasti kompromisus, niekuomet negalite būti tikri, jei nepabandysite. Turite suimti save į rankas ir pasistengti kuo daugiau klausimų išspręsti kaip įmanoma labiau taikiu keliu. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad padarėte viską, jog jūsų santuoka būtų nutraukta kuo greičiau ir sklandžiau.

Taip pat svarbu, kad šiame procese jūs sau į pagalbą pasitelktumėte ir skyrybų advokatus, kurie puikiai išmano savo darbą ir turi didžiulę patirtį. Tuo tarpu, jei jums pavyks pajudėti link skyrybų bendru sutarimu, visas šis procesas gali įvykti netgi internetu ir trumpiau nei per mėnesį. Tokiu atveju jums nereikės susidurti su daugybe papildomų sunkumų ir norimą rezultatą galėsite pasiekti daug sklandžiau.

Bet kuriuo atveju, jei jūs galvojate apie santuokos nutraukimą, nepamirškite kartu gerai pagalvoti ir apie tai, kas jūsų laukia ateityje, t.y. po to, kai būsite nutraukę savo santuoką. Kodėl tai yra taip svarbu? Kai išsiskirsite, pradėsite naują gyvenimo etapą, kuris jus taip pat gali bauginti. Todėl jei būsite iš anksto susidėlioję būsimų veiksmų planą, prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių turėtų būti daug lengviau.