Paminklai iš Kinijos: ką vertėtų apie juos žinoti?

Jau gerą dešimtmetį šalies kapinėse dygsta ne tik tradiciniai antkapiai iš suomiško ar švediško granito, kurio kokybe yra įsitikinusi ne viena visuomenės karta, bet ir jų konkurentai – kiniško granito gaminiai. Pirmoji į Lietuvą kiniškos produkcijos importą pradėjo viena Šiaulių įmonė, pati to nežinodama ji pasirinko labai dėkingą laikotarpį – netrukus prasidėjo daugelio kišenes paploninusi ekonominė krizė, tad žmonės nebeišgalėjo artimiesiems įrengti prabangių kapaviečių ir imta ieškoti gerokai pigesnės alternatyvos. Būtent ja ir tapo paminklai iš Kinijos.

PaminklaiPagrindinis šių paminklų privalumas yra kaina. Jie maždaug tris kartus pigesni nei iš Skandinavijos atkeliavusio granito antkapiai. Taip pat pirkėjus sužavi platus pasirinkimas ir įdomūs dizaino sprendimai. Kiekvieną sezoną katalogas yra atnaujinamas priklausomai nuo populiarumo ir siūlomų naujovių, tačiau vidutiniškai galima rinktis iš daugiau nei 150 skirtingų modelių. Akį traukia ir paminklų estetinės savybės – jie yra įvairių spalvų, blizgaus paviršiaus, atrodo tikrai kokybiškai ir prabangiai.

Deja, kalbant apie kokybę galima išskirti dvi visiškai priešingas nuomones – viena jų kokybę giria, kita peikia.

Kiniškais paminklais prekiaujančios bendrovės teigia, kad granitas susiformavo prieš milijonus metų, taigi bet kurioje Žemės vietoje jis bus vienodas, nesvarbu, ar iškastas Kinijoje, ar Švedijoje, ar Sibiro platybėse. Neprastas ir kinų gamintojų apdirbimas – akmuo puikiai nupoliruojamas, taigi savo dailią išvaizdą išlaiko ne vieną dešimtmetį. Pardavėjai teigia, kad gandus apie prastą antkapių kokybę ir broką skleidžia konkurentai, prekiaujantys švediškais ar kitos šalies paminklais. Kiniškieji juk triskart pigesni, tad reikia stengtis kažkokiu būdu atbaidyti klientus

Teisybė ar ne, tačiau kalbų apie prastus paminklus išgirsti tikrai  lengva. Dažniausiai skundžiamasi vadinamuoju kinišku broku – paminklas būna ne nupoliruojamas, o tik nušlifuojamas ir padengiamas lako sluoksniu. Įsigyjant tokią prekę ji atrodo puikiai, tačiau jau po kelerių metų galima pastebėti pirmuosius pokyčius – nuo lietaus ir vėjo lakas atsilupa ir pasirodo plikas akmuo. Pinigai išleisti, o teisybės tenka ieškoti kreipiantis į paminklo pardavėją.

Galbūt dalis šių gandų ir yra tiesa, tačiau negalima jų absoliutinti. Jei norite artimojo kapą papuošti kinišku paminklu, rinkitės patikimą įmonę, kuri turėtų ilgametę patirtį bei rekomendacijas ir nusivilti tikrai neteks.