Naujos darbovietės paieškos ir darbo skelbimai internete

Šiandieniniai darbo skelbimai kiekvienam naujo darbo ieškančiam žmogui sufleruoja, kokia didžiulė yra darbo pasiūla nūdienos rinkoje. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad kiekvienas darbo ieškantis žmogus akimirksniu randa savo svajonių darbą. Kartais susiduriama su labai ilgai trunkančiomis ir pakankamai sudėtingomis darbo paieškomis. Kaip bebūtų, taip būti neturėtų. Yra ne viena priemonė, kurią galima pasitelkti kimbant į darbo paieškas. Todėl pateiksime jums keletą naudingų patarimų, kurie turėtų pagelbėti atrandant jums tinkamą darbo vietą.

Darbo skelbimai

Žinokite savo pagrindinius lūkesčius

Labai svarbu prieš pradedant naujo darbo paieškas pagalvoti apie savo pagrindinius lūkesčius. Jūs turite labai aiškiai žinoti, ko jūs ieškote ir koks darbas galėtų geriausiai atitikti jūsų keliamus reikalavimus. Tuo tarpu, jei jūs darbo imsite ieškoti neturėdami jokios vizijos ir nežinodami, kokia darbo vieta jums geriausiai tiktų, galite susidurti su pakankamai ilgai trunkančių paieškų procesu. Jei norite viso to išvengti, iš anksto pagalvokite, kokie yra jūsų prioritetai ir koks darbas galėtų panašėti į jūsų svajonių darbą.

Ir net jei jums pirmuoju bandymu nepavyks įsidarbinti į darbovietę, kuri visapusiškai atitiktų jūsų turėtus lūkesčius, jei dirbsite pagal savo specialybę ir būtent toje srityje, kuri jums kelia didelį susidomėjimą, galėsite lengviau kopti karjeros laiptais ir gilinti savo žinias.

Nustatykite savo pagrindinius privalumus

Jei norite, kad darbo paieškos taptų lengvesnės ir jūs rečiau išgirstumėte neigiamą darbdavių atsakymą, turėtumėte būti labai gerai apgalvoję ir savo pagrindinius privalumus. Jei jūs kreipiatės į potencialų darbdavį dėl tam tikros jo siūlomos darbo vietos, jūs turite aiškiai žinoti, ką jūs galite pasiūlyti konkrečiai įmonei ir kokią pridėtinę vertę jūs galėsite sukurti. Pasitikėjimas savo jėgomis yra labai puiki savybė, tačiau tai darbdaviui nepadeda gauti daugiau pajamų. Tai reiškia, kad jūs tiek savo gyvenimo aprašyme, tiek ir darbo pokalbio metu turėtumėte potencialiam darbdaviui parodyti, kuo jūs esate išskirtiniai, kokia yra jūsų turima patirtis ir kaip jūs galėtumėte pagelbėti konkrečiam verslui.

Naudokitės darbo skelbimų portalais

Norint pasirinkti iš kuo didesnio skirtingų darbo pasiūlymų asortimento, visuomet yra naudinga sau į pagalbą pasitelkti internetinius darbo skelbimų portalus. Šiandien tai yra viena iš pagrindinių priemonių, kuria naudojasi tiek darbdaviai, tiek ir darbo ieškantys žmonės. Nepaisant to, ar jus domina darbas Vilniuje, Kaune, ar bet kuriame kitame mūsų šalies mieste – jei naudositės internetiniais skelbimų portalais, turėsite gerokai daugiau pasirinkimų ir jums nebereikės apriboti savo pasirinkimo laisvės. Be to, tai taip pat yra ir labai patogus sprendimas, kadangi daugybę skirtingų darbo pasiūlymų galite rasti vienoje vietoje.

Pasirūpinkite savo CV ir motyvaciniu laišku

Visų pirma potencialus darbdavys jus „pažins“ skaitydamas jūsų jam atsiųstą gyvenimo aprašymą (CV) ir motyvacinį laišką. Tačiau turite suprasti, kad CV kiekvienas darbdavys kasdien gauna dešimtis ar netgi šimtus. Tai reiškia, kad anaiptol ne kiekvieno žmogaus gyvenimo aprašymas būna perskaitomas. Todėl jei jūs norite padidinti tikimybę, jog į jūsų atsiųstą gyvenimo aprašymą bus atsižvelgta, turite pasistengti jį sudaryti taip, kad pastarasis atrodytų labai patraukliai ir išsiskirtų iš daugybės kitų žmonių atsiųstų gyvenimo aprašymų.

Taip pat turite suprasti, kad jūsų gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas privalo būti pritaikytas kiekvienai naujai pareigybei. Todėl prieš siųsdami savo CV, visuomet jį pakoreguokite atsižvelgiant į konkrečią darbo vietą. Lygiai tas pats galioja ir jūsų motyvaciniam laiškui.