Kaip savarankiškai išsirinkti tinkamas dantų priežiūros priemones?

Odontologija

Dantų priežiūros priemonių pasirinkimas kaip niekada didelis. Labai gausis produktų sąrašas trukdo mums išsirinkti pačias geriausias priemones savo dantis. Tačiau ką reikia žinoti, kad nesusipainioti tokioje dantų higienos produktų įvairovėje? Kaip išsirinkti tinkamas dantų priežiūros priemones?

Pirmiausia, prieš perkant dantų priežiūros priemones, įsitikinkite, kad jums nereikalingos odontologo paslaugos. Pasitarę su juo galėsite be jokio vargo išsirinkti pačias geriausias priemones jūsų dantims. Rezultatas visiškai priklauso tik nuo jūsų burnos situacijos, dantų būklės, odontologo kvalifikacijos, jūsų požiūrio bei noro. Daugelis nė neįsivaizduoja, kad dantų priežiūros priemonėmis taip pat galima piktnaudžiauti ir tokiu būdu kaip pažeisti dantų sveikatą.

Jei tinkamai išsivalyti dantis, privalote tai daryti sukamaisiais judesiais, tinkamu kampu priglaudus dantų šepetėlį. Valykite juos nuo dantenų iki pačio krašto, tolimiausių dantų. Jei valysite dantis šiuo būdu, nenustumsite nereikalingu mikrobų po dantenomis ir dantis išliks sveiki.

Nevalykite dantų valyti nei vertikaliai, nei tiesiog horizontaliai, kadangi tokiu būdu nusivalys tik dantų paviršius arba maisto dalelės ir bakterijos bus sustumtos po dantenomis.

Labai svarbu yra pasirinkti kuo tinkamesnį dantų šepetėlį. Jeigu jūsų dantys yra sveiki, o dantenos nėra jautrios, jums tiks vidutinio kietumo dantų šepetėlis. Jei žandikaulio kaulas linkęs tirpti, o dantenos visai plonos, ieškokite kuo minkštesnio šepetėlio. Geriausias būdas rasti tinkamą šepetėlį yra pasinaudoti odontologo paslaugomis ir su jo pagalba išsirinkti jį kuo tiksliau.

Ieškokite tokio tarpdančių siūlo, kuris bus tinkamas kiekvienam naudotojui. Geriausias būdas išsirinkti tinkamą siūlą yra pasiklausti odontologo patarimo. Jis jums paaiškins, koks siūlas jums yra tinkamiausias bei parodys kaip juo naudotis. Svarbiausia yra pasirinkti minkštą ir slidų siūlą, kad jis niekaip nesukeltų dantenų mikrotraumų. Jei pasirinksite stangrų siūlą, jūsų dantenos atsitrauks žemyn ir apnuogins dantų kaklelius.

Dantų krapštukai yra puikus būdas palaikyti dantų švarą įvairiausiomis situacijomis. Bet stenkitės juos naudoti retai, kadangi su dantų krapštukais, dantenų atsitraukimo tikimybė yra didesnė, nei nuo tarpdančių siūlo.

Tarpdančių šepetėliai yra specialiai pritaikyti dantų su tiesinimo kabėmis valymui, bet jais nereikia naudotis kiekvieną dieną. Nors šitoks būdas valyti tarpdančius yra pats veiksmingiausias, laikui bėgant šepetėlis nudilins dantų kaklelius, o tai pamažu kenkia jūsų dantų sveikatai.

Daugelis žmonių šio fakto net nežinau, tačiau valyti liežuvį nuo mikrobų taip pat yra nepaprastai svarbu jūsų burnos higienai ir sveikatai. Kadangi liežuvio paviršius yra padengtas gaureliais, jie leidžia labai lengvai ir greitai prisikaupti mikrobams. Liežuvį rekomenduojama valyti ir ryte, ir vakare. Kad tai atlikti kuo geriau, galite nusipirkti specialią priemonę, bet jeigu negalite to sau leisti arba norite sutaupyti, galite pasinaudoti šaukšto briaunele, o paskui burną praskalauti vandeniu.