Butų nuoma Vilniuje: skelbimai ar nuomos agentūros?

SkelbimaiEmigracijos banga vis dar nenurimo ir tūkstančiai tautiečių kasdien išskrenda ieškoti laimės Didžiojoje Britanijoje ar Norvegijoje. Spaudoje pasirodo žinutės apie gąsdinančius skaičius – vienais metais Lietuvą paliko tiek gyventojų, kiek yra Jonavoje, kitais metais dar ir Akmenė išvažiavo. Tačiau visose Baltijos šalyse yra vienas miestas, kurio gyventojų skaičius stabiliai auga – tai Vilnius. Į sostinę kiekvieną rudenį atvyksta daugybė studentų, geresnių darbo galimybių ieškančių žmonių, nemažai ir imigrantų iš kitų šalių. Nieko keisto, kad būtent didžiausiame Lietuvos mieste didžiausios yra ir nekilnojamojo turto nuomos kainos.

Atsikrausčiusiems į Vilnių arba vilniečiams, pirmą sykį ieškantiems būsto šiame mieste, gali kilti klausimas, koks būdas yra geresnis: nuomos skelbimai ar nekilnojamo turto agentūros. Abu šie variantai turi savų pliusų ir minusų, kuriuos ir pateiksime šiame straipsnyje.

  • Internete galite rasti ne vieną skelbimų portalą, turintį būstų nuomos skiltį arba skirtus išsimtinai nekilnojamo turto skelbimams. Patogu tai, kad galite niekieno netrukdomi žiūrėti skelbimus jums patogiu laiku ir rūšiuoti juos pagal kainą, vietovę, kambarių skaičių ir kitas kategorijas. Taip pat labai didelis privalumas yra tai, kad nuomodamiesi būstą tiesiai iš jo savininko, išvengsite bet kokių agentūros mokesčių.

Tačiau galima išskirti ir keletą neigiamų savarankiškos nuomos aspektų. Visų pirma, skelbimuose dažnai trūksta nuotraukų. Nors kaina ir vieta tikrai tinkama, aprašymas irgi nežada nieko bloga, nuvykus apžiūrėti neretai randamas 8 dešimtmečio pradžia dvelkiantis butukas su bent vienu kilimu ant sienos. Taigi bereikalingai gaištamas brangus jūsų laikas. Ne mažiau pikta būna ir tuo atveju, kai po privataus asmens skelbimu slepiasi nuomos agentūra.

  • Nekilnojamojo turto agentūros. Į jas kreipiasi nuomotojai ir nuomininkai, taupydami savo laiką. Agentūroje jums iškart bus pateiktas ne vienas tinkamas buto ar namo variantas, kurį iliustruos kokybiškos nuotraukos. Vizitas į nuomojamą būstą taip pat bus greitai suorganizuotas. Paranku ir tai, kad nuomodamiesi butą per agentūrą sudarote oficialią sutartį – taigi konflikto atveju jį visada galėsite išspręsti.

Didžiausias tokio būdo minusas – neadekvatūs agentūros tarpininkavimo mokesčiai. Už sutarties sudarymą jie siekia kelis šimtus eurų, nors tai beveik tiek pat, kiek kainuoja mėnesio buto nuoma.

Ieškodami būsto rinkitės jums optimaliausią variantą arba derinkite juos abu – kreipkitės į agentūrą, bet atidžiai sekite ir nuomos skelbimus.