Kur ieškoti muzikantų renginiams

Kas nupaišė žvaigždesDaugelis įvairių renginių neapsieina be muzikos. Ir mes nekalbame vien apie vestuves ir senelių gimtadienius, kur groja kaimo kapelos. Įvairūs grupių pasirodymai rengiami ir kavinėse, restoranuose, taip pat konferencijų ir darbo vakarėlių metu. O kas dar trukdo pasisamdyti grupę ir savo gimtadieniui arba nustebinti artimą draugui netikėtai suskambus jo mėgstamos grupės dainos akordams? Šiandien galima rasti tikrai nemažai nedidelių muzikos grupių, kaip kad Kas nupaišė žvaigždes. Dažniausiai tokios grupės groja ne pop muziką, tad tinka tiems, kas nori pabėgti nuo kasdienybės ir atšvęsti renginį kiek kitaip. Tačiau kaip randamos tokios grupės, kaip jų ieškoti ir kaip su jomis susisiekti?

                  Visų pirma, jei dar nežinote, kokios grupės norite, turite sugalvoti bent jau kokio stiliaus muzikos norite klausytis. Pasirinkę norimą stilių, galėsite gerokai susiaurinti savo paiešką. Taip pat į paieškos laukelį galite įvesti ir kokiame mieste ieškote muzikanto. Tačiau geri muzikantai paprastai keliauja po visą Lietuvą, jei tik iš to pakankamai uždirba. Turėkite omenyje, kad kai kuriems muzikantams gali prireikti instrumentų. Tik nepagalvokite, kad grupę reikės aprūpinti gitaromis ir būgnais! Tačiau tie, kas groja pianinais ir fortepijonais, kaip antai grupė Kas nupaišė žvaigždes paprastai savo įrangos po visą šalį nesivežioja, todėl samdydami tokią grupę, turite pasirūpinti, kad jai būtų suteikta įrangą. Nebent grupės nariai gali patys tuo pasirūpinti – aptarkite tai iš anksto.

                  Pasirašydami sutartį su grupe, būtinai kuo konkretesni. Dažniausiai grupės turi jau paruoštas sutarties sąlygas, į kurias dažnai tereikia įvesti honorarą, laiką ar vietą. Visi šie trys punktai turi būti aprašyti kuo konkrečiai, kad po renginio ar renginio metu nekiltų nesusipratimų. Aptarkite ir tokius dalykus, kaip muzikantų atvykimas, pasiruošimas renginiui, ko jiems gali iš jūsų prireikti (atskiros patalpos pasiruošimui ar kitko). Turėkite omenyje, kad kuo daugiau kalbėsite ir detaliau viską išsiaiškinsite, tuo paprasčiau bus ir jums ir renginio muzikantams. O jei įvyko kokie nesusipratimai ar nesklandumai, neskubėkite peikti grupės ir geriau viską išsiaiškinkite viduje, o ne viešose erdvėse. Dažniausiai viskas būna tik netinkamai suprasta ir lengvai ištaisoma. Tad jei jau nusprendėte kur ir ką švęsite, galite pradėti ieškoti jums tinkamiausios muzikos grupės.