Fonogramos šiuolaikinėje muzikoje

FonogramosDaugelis vis skundžiasi, jog dabartiniai muzikantai be fonogramų gyventi tiesiog nebegali. Atrodo, jog žmonėms pakanka gerų vadybininkų, iššaukiančios reklamos, puikiai pagamintos fonogramos ir štai jau galima ne tik gyventi iš muzikos, bet dar ir būti vietinės reikšmės įžymybe. Tačiau viskas yra žymiai sudėtingiau. Ir dėl to, jog tikrai nedidelė dalis muzikantų tas fonogramas dažnai naudoja, ir todėl, jog be jų kartais negali išgyventi net garsiausi pasaulio atlikėjai ir didžiausi renginiai. Tad nieko keisto, jog fonogramų darymas yra populiari ir dažna užduotis įrašų studijoms.

Tačiau teisūs ir tie, kurie sako, jog fonogramų darymas ir po to staipymasis scenoje pagal jas kai kuriems leidžia ne tik išgarsėti, bet ir gerai užsidirbti. Tokių muzikantų tikrai yra nemažai. Tai – bene lengviausias kelias tapti mėgstamu vestuvių muzikantu ir visai neblogai iš to gyventi. Viskas, ko jums reikia – tai daug charizmos, plačios šypsenos ir profesionalios įrašų studijos paslaugų. Netgi galite pasisamdyti dainininką, kuris įdainuos jūsų norimas dainas, ir jums nė nereikės įdėti pastangų į balso lavinimą, nekalbant jau apie kiek rimtesnius dainavimo mokslus.

Tačiau pažiūrėkime ir į kitą medalio pusę. Kaip be fonogramų užtikrinti sklandžią didžiulių renginių ir koncertų eigą? Ypač kai tai transliuojama tiesiogiai į visą pasaulį ir kiekvieną minutė yra suskaičiuota. Tokiu atveju fonogramos dažnai tarsi būna atsargoje – jos nėra naudojamos iki tol, kol jų neprireikia. Jei atsitinka kokie nors trikdžiai ar dar kas nors, budintis garso režisierius visas koncerto spragas gali greitai užpildyti profesionalia fonograma. Žinoma, tam yra ir kitokių triukų, kaip pavyzdžiui tiesioginės transliacijos vėlinimas keliolika sekundžių, tačiau didžiuliai renginiai turi naudoti visus įmanomus būdus apsisaugojimui nuo nesklandumų.

Tad skubėti smerkti fongramų tikrai nereikia. Tiesiog viskas turi būti naudojama pagal paskirtį, tuomet, kuomet to tikrai reikia. Net ir ilgų turų metų keliaujantys ir dainuojantys atlikėjai gali netikėtai prarasti balsą. Tokiu atveju publikai turbūt tikrai bus maloniai girdėti fonogramą, nei grupės atliekamą muziką be jokio vokalisto. Taigi fonogramų gamyba yra svarbus ir reikalingas dalykas. Kai jomis užsiima profesionalios įrašų studijos, galime tikėtis tik aukščiausios kokybės rezultato. O štai protingas pasinaudojimas jomis jau belieka pačių atlikėjų sąžinės ir atsakomybės reikalas.