Vystyklai – kaip mamos apkabinimas…

Anksčiau vystyklai buvo tokie populiarūs, jog greičiausiai dar daugelis iš šiuolaikinių tėvų patys augo suvystyti. Laikui bėgant ši tendencija pasikeitė, vaikai auga laisviau, vystymas nėra plačiai praktikuojamas. Visgi kai kuriais atvejai vystymas gali būti rekomenduojamas – jeigu kūdikis neramus, suvystymas jam sukelia ,,deja vu“ jausmą ir jis vėl jaučiasi, tarsi būtų įsčiose, o tai jį nuramina. Tad šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime vystymo ypatumus.

Vystymas turi būti tvirtas

Pirmiausia paminėsime, kad vystymas yra tarsi mamos apkabinimas, o jis yra tvirtas, tačiau kartu ir švelnus. Todėl vystant kūdikį svarbu pernelyg nesuspausti jo krūtinės ląstos, kad kūdikis galėtų kvėpuoti ,,pilnais plaučiais“. Tap pat nepatariama vystyti kūdikio kojyčių, dėl galimos klubų sąnarių displazijos rizikos. Verčiau kojytėms palikti daug vietos, tiek, kad per klubų sąnarius jos būtų visiškai laisvos.

Vis dėlto suvystyti reikia saugiai taip, kad kūdikis negalėtų išsilaisvinti, nes tuomet kyla rizika, jog vystyklą jis užsimes ant veidelio, o jeigu tėveliai to nepastebės, gali atsitikti nelaimė.

Apranga po vystyklais

Taip pat ne visi žino, kad po vystyklais reikalinga specifinė apranga, kuri gali padėti vaikučiui gerai jaustis. Jis neturi būti nuogas, kaip kad daro kai kurios mamos. Labiausiai tinka natūralūs, lengvi šliaužtinukai arba smėlinukai, kurie glunda prie odos labai jaukiai, nekelia diskomforto. Žinoma, reikia žiūrėti pagal tuo metu namuose esančią temperatūrą. Tačiau renkdami kūdikį nepamirškite, kad vystyklas taip pat suteikia nemažai šilumos.

Vystymo menas…

Vystymo technikos pavyzdžių galima rasti inernete arba pasiklausti vyresnės kartos žmonių. Bet svarbu, kad vystymo metu kūdikis gulėtų ant nugaros ir čia jau tikrai nėra jokių kitų taisyklių. Tik tokiu atveju pozicija bus tinkama, galiausiai, tėveliams pats vystymo procesas bus paprastesnis ir tuo pačiu sklandesnis. Lygiai taip pat jau suvystytas kūdikis taip pat turi gulėti tik ant nugaros.

Suvysčius vaiką neguldykite jo ant minkštų paviršių, taip pat jokiu būdu nesodinkite į auto kėdutę.

Ir dar svarbu prisiminti, jog vystomi tik tie kūdikiai, kurie dar nemoka vartytis, kitu atveju suvystytas kūdikis gali apsiversti ant pilvo ir nesugebėti atsiversti atgal.

Tinkamo vystyklo pasirinkimas

Žinoma, kokybiškam vystymui reikalingi ir geros kokybės vystyklai, kurių pasiūla rinkoje šiuo metu labai plati. Rekomenduojame rinktis ekologiškus, kadangi jie yra pralaidūs orui, minkšti ir malonesni lietimui, todėl puikiai tinka vaikams, kurie yra jautrios odos.

Svarbiausia, kad vystyklai būtų natūralus. Labiausiai tam tinka ekologiška medvilnė, kuri ne tik maloni odai, tačiau taip pat ir ilgai tarnauja, po skalbimo darosi tik minkštesnė ir vis malonesnė. Jai nereikia daug priežiūros – vystyklas išlieka funkcionalus, estetiškai patrauklus ir malonus odai.

Visada geriausia įsigyti kelis vienetus – kol vienas vystyklas yra skalbiamas, kitas būtų naudojamas.