Nuosavas būstas ir jo pasirinkimas

Nuomojami namai

Kiek daug skirtingų pasirinkimų šiandien turime, kai imame ieškoti nuosavo būsto. Kasdien internetiniuose skelbimų portaluose publikuojama begalė skelbimų – parduodami sklypai, nuomojami namai ir butai, siūlomi įsigyti naujos statybos nuosavi namai ir kt. Tačiau, deja, bet ne visuomet yra labai paprasta išsirinkti. Net ir labai didelis nekilnojamojo turto objektų pasirinkimas negali paspartinti mūsų paieškų proceso. Greičiausiai jums kyla natūralus klausimas, kodėl taip yra? Kodėl didelė pasiūla nepagreitina norimo nekilnojamojo turto įsigijimo? Jei bent kartą esate bandę pirkti transporto priemonę, atkeliavusią ne tiesiai iš salono, tikriausiai žinote, ką tai reiškia. Trumpiau tariant, jūs nežinote jos istorijos ir tikrosios techninės būklės. Tą patį galima pasakyti ir apie nekilnojamojo turto objektus – tik skirtumas tas, kad jų siūloma kur kas mažiau nei tuo tarpu jau minėtų transporto priemonių.

Todėl rinkdamiesi būstą, neturėtumėte susitelkti tik į jo išvaizdą. Butas ar namas išoriškai gali atrodyti tobulai, tačiau tik kurį laiką jame pagyvenus, suprantame, koks jis yra iš tikrųjų. Būtent dėl šios priežasties specialistai rekomenduojama kur kas daugiau dėmesio skirti statybų bendrovei, kuri statė namą, taip pat medžiagoms, kurios buvo naudojamos statybos procese, vartotojų atsiliepimams ir kt. Taipogi, visuomet galima kreiptis į konkrečių sričių profesionalus ir susitarti dėl tam tikro jus dominančio būsto apžiūros. Tokiu atveju nekilnojamojo turto objektą galėsite vertinti ne tik iš savo perspektyvos, tačiau sužinosite ir profesionalo nuomonę.

Žinoma, iš anksto turėtumėte nusiteikti, kad greičiausiai vos po pirmojo NT objekto apžiūros, jo neįsigysite. Įdomu, kodėl? Kai renkamės butą ar namą, kuriame gyvensime daugybę metų, įprastai norime kuo tobulesnio varianto. Todėl jei apsilankius konkrečiame objekte pastebime tam tikras detales, kurios neatitinka mūsų lūkesčių ar pirminės vizijos – dažniausiai norime ieškoti kito būsto. Kai kalbame apie dideles pinigų sumas, visiškai natūralu, kad negalime sau leisti priimti skubotų sprendimų, kurie galiausiai mums sukeltų daug papildomų nepatogumų. Juolab, kad jei būstą norite įsigyti skolintais pinigais (t.y. imdami būsto paskolą), situacija tampa dar rimtesnė, nes pirkdami būstą, įprastai banko skolininkais tampate ne vienam dešimtmečiui. Tai labai ilgas laiko tarpas, per kurį jūsų gyvenime gali įvykti daugybė permainų, todėl tinkamo būsto pasirinkimas yra tiesiog būtinas.

Be to, nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas nekilnojamojo turto objektas skiriasi, pvz., vieni būna pilnai įrengti, o kiti parduodami tik su daline apdaila. Jei būstą pirksite skolintomis lėšomis ir jis bus neįrengtas ar jame bus atlikta tik minėta dalinė apdaila, taip pat į savo išlaidas įskaičiuokite ir būsto įrengimo kaštus – tai bus privaloma sąlyga kreipiantis dėl būsto paskolos. Trumpiau tariant, nors nekilnojamojo turto įsigijimas nėra toks paprastas, tai yra labai svarbus ir daugelio vartotojų laukiamas žingsnis.