Nauji butai Vilniuje neturi senos statybos butų problemų

Vienus pirkėjus domina tik nauji butai Vilniuje, o kiti mieliau dairosi ir senesnės statybos. Tai įtakoja tiek turimas biudžetas, tiek tam tikros nuostatos, tiek ir nekilnojamo turto variantų pasirinkimas, lokacija, išplanavimas, net ir laiko turėjimas. Galbūt į vieną butą norėsis keltis iš karto, o kitam dar prireiks remonto darbų ar tam tikrų Jūsų asmeniniams poreikiams pritaikytų sprendimų.

Žinoma, nereikia visko absoliutinti ir konstatuoti faktą, jog jei jau pirksite senos statybos butą, tai nusivilsite ir turėsite didesnes šildymo sąskaitas, vyresnio amžiaus kaimynus ar neprižiūrimą kiemą. Būna tikrai ir tokių žmonių, kurie nusipirkę jau ne vieną dešimtmetį skaičiuojantį butą juo labai džiaugiasi ir jų visai nedomina naujos statybos butai Vilniuje. Bet jei pažvelgsime į statistiką, tai vien praėjusias metais Vilniuje buvo parduota 11 600 butų. Žmonės aktyviau perka naujus butus, nei senuosius. Tai lemia tikrai ne viena priežastis.

Nemaža dalis senos statybos butų pirkėjų dažnai susiduria su ta problema, jog toks butas dažniau „genda“ arba tiesiog jį reikia laikas nuo laiko remontuoti. Ir tai dar aktualu ne tik pačiam butui, bet ir namui, kuris jame yra. Kiekvienais metais jis sensta ir tenka tai vienoje, tai kitoje pusėje vis ką nors remontuoti ar atnaujinti: galbūt liftai reikalauja remonto, vanduo varva pro stogą ar vos tik įėjus į laiptinę pasitinka ištepliotos sienos. O gal namas net ir „pribrendo“ renovacijai? Tuomet teks tikrai plačiai atverti piniginę. Tuo tarpu nauji butai Vilniuje su tokiomis problemomis susiduria tik itin retais atvejais.

Dar daugelis pažįsta ir senų namų problemą, kai paskutiniuose aukštuose gyvenantys vasarą sunkiai ištveria karščius, o pirmuose aukštuose gyvenantys asmenys šąla žiemos metu. Su tokiomis problemomis nauji butai Vilniuje jau nebesusiduria. Daugelyje butų jau yra įrengiami grindiniai šildymai, kad šaltuoju metų laiku netektų šalti. Taip pat statomi ir kondicionieriai, kad nereikėtų kaisti karštomis vasaros dienomis. Sprendžiant kainų klausimą dažnai gali būti ir taip, jog kai įsigijus senos statybos ir naujos statybos butą jų galutinė kaina atlikus remontą bus vienoda ar labai panaši.