Kokie turėtų būti kūdikių rūbeliai mažyliams iki 1 metukų? Kaip išsirinkti?

Ruošdama kūdikio kraitelį kiekviena būsimoji mama kaskart užduoda sau klausimą — kokie kudikiu rubeliai reikalingi pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis.  Pasakysiu iš karto, kad sąrašas, kurį sudaro rubai kudikiams, susidaro gana netrumpas. Turint galvoje šiais laikais parduotuvių siūlomą prekių gausą jauniems tėveliams nuo įvairiausių gaminių vaikams tiesiog raibsta akyse: norisi įsigyti visko labai daug ir aprengti naujagimį taip, kad šis atrodytų lyg iš paveikslėlio!

Antra vertus, kai kurie drabuziai kudikiams ne tokie jau ir pigūs, o tarnaus jums šie kudikiu drabuzeliai gana trumpą laiko tarpą, nes mažyliai greitai auga. Šio straipsnio tikslas – suteikti keletą naudingų patarimų iš savo dar visai neseniai įgytos jaunos mamos patirties apie tai, kokie kudikiu drabuziai būtini pirmaisiais mažylio gyvenimo metais. Tikiuosi, kad mano patarimai bus Jums naudingi.

Jei laukiatės stambaus vaikučio – tinkamiausi bus rubeliai kudikiams nuo 62 dydžio

Ar įmanoma iš anksto numatyti kokio dydžio kudikio drabuzeliai bus reikalingi būtent jūsų mažyliui? Vieni kūdikiai gimsta visai nedidukai iki 3 kg svorio ir 47 – 50 cm ūgio, o kiti gimsta gana stambūs – sveriantys virš 4 kg ir 54 cm ūgio. Man besilaukiant tiek pirmos, tiek antrosios dukrytės po ultragarsinio tyrimo gydytojai teigė, kad naujagimės bus labai mažytės ir greičiausiai, kad jų svoris sieks ne daugiau, kaip iki 3 kg. Gydytojai nesuklydo.

Mano sukauptame kraitelyje buvo įsigyti 56 dydžio kudikio rubeliai ir jų turėjau prisipirkusi gana nemažai, tačiau  jų mums užteko tik pirmiesiems maždaug pusantro mėnesio, vėliau visi šie kudikiu rubai pasidarė tiesiog per maži. Beje, tuo pačiu metu mes vilkėjome ir kai kuriuos 62 dydžio rūbelius, ir jie jau tada mums buvo kaip tik.

Jei planuojate pirkti 56 dydžio rūbelius

Įsigykite jų minimaliai, nes jei prisipirksite daug, tai rizikuojate kai kurių nė karto neužsivilkti – šio dydžio rubai kudikiams labai greitai taps per maži.

Įsigydami rūbelius kūdikiams turėkite galvoje ir sezoninius ypatumus

Svarbu ne tiktai pagalvoti apie metų laiką (žiema, pavasaris, vasara ar ruduo), bet ir oro temperatūrą bute. Jei namuose vėsoka, tai smėlinukus ir miego kombinezonus pirkite ilgomis rankovėmis, beje, atkreipkite dėmesį, kad kudikiu rubeliai būtų iš tankesnės medžiagos.

Drabužių turi būti pakankamai

Drabužėlių turėtų būti pakankamai, tačiau ne pernelyg daug (todėl, kad pirmaisiais gyvenimo mėnesiais mažylis labai greitai auga). Paprastai naujagimiai neišsivelia rūbelių, tačiau aš su abiem savo naujagimėmis mažylėmis pirmuosius tris mėnesius turėjau problemą – tai dažni atpylimai, dėl kurių nutikdavo taip, kad kartais mums tekdavo persirenginėti net po kelis kartus dienoje.

Miego kombinezonai ir smėlinukai (bodžiukai)

Kombinezonai (miego kombinezonai) paprastai atitinka nurodytą dydį, o štai smėlinukus derėtų pirkti vienu ar net dviem dydžiais didesnius.  Aš turėjau įsigijusi keletą 56 dydžio bodžiukų ir mes tiesiog nespėjome jų panešioti, nepraėjo nė mėnuo ir jie tapo mums per maži. O štai 62 dydžio bodžiukai buvo kaip tik.  O viso to priežastis ta, kad dalį bodžiuko ilgio „pasiglemžia“ sauskelnės.

Kokio prekės ženklo drabužėlius vaikams geriausia pasirinkti

Jei planuojate pirkti/užsisakyti kažkurio prekės ženklo keleto rūšių drabužėlių, pirmiausia pasiskaitykite atsiliepimus apie šį prekės ženklą, kad neapsiriktumėte su dydžiu. Ne visų firmų drabužiai atitinka dydį, vieni būna didesni, o kiti, atvirkščiai, savo dydžiu eina į mažąją pusę. Aš rekomenduočiau neįsikibti į vienos firmos produkciją, o pabandyti kuo įvairesnių prekės ženklų gaminius, kurių rinka – drabuziai kudikiams. Labai patogus sprendimas – drabužiai kudikiams internetu. Čia nuoširdžiai rekomenduočiau vaikiškų rūbelių internetinę parduotuvę KIDY.eu, nes ten tikrai labai kokybiški gaminiai iš Europos, praktiški ir puosnus rubeliai kudikiams.

Ši parduotuvė garsėja tuo, kad tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais (štai kodėl pas juos ganėtinai žemos kainos) ir prekes galima užsisakyti į bet kurį pasaulio kampelį.

Nuo kokio rūbelių naujagimiams prekės ženklo pradėti

Jau anksčiau minėjau, kad siūlyčiau išbandyti įvairių prekės ženklų gaminius vaikams, tačiau bet kuriuo atveju reikia nuo kažko pradėti. Patarčiau atkreipti dėmesį į lietuvių rūbelių vaikams prekinį ženklą Lorita.

Lietuvių fabrikas Lorita gamybą pradėjo 1994 metais. Šiandien lorita asortimente visas vaikams iki vienerių metukų reikalingų drabužėlių spektras.

Medžiagos, kurias naudoja Lorita:

  • 100% medvilnė
  • organinė medvilnė (kitaip dar vadinama eko medvilne)
  • merino vilna

Eko medvilnė – tai ta pati žaliava, kaip ir paprasta medvilnė, tačiau kardinaliai skiriasi gamybos sąlygos. Eko medvilnė auginama ekologiškai švariomis sąlygomis, jos auginimui nenaudojami jokie herbicidai, pesticidai, cheminės trąšos. GMO sėklos čia taipogi nenaudojamos. Ši medžiaga gerokai minkštesnė už paprastą medvilnę ir 20% geriau praleidžia orą, o tai suteikia galimybę naujagimio odelei laisviau kvėpuoti. Lorita rubeliai mažyliams nesukelia dermatito ir nedirgina odos.

Šaltuoju metų laiku gimusiems kūdikiams Lorita gamina merino vilnos drabužėlius. Štai kuo išsiskiria ši vilnos rūšis:

  • lorita merino vilna labai minkšta ir ją be galo malonu liesti. Skirtingai nuo kitų vilnos rūšių ji „nesikandžioja“, nesukelia niežulio;
  • dėl ypatingos šio pluošto struktūros merino vilna suteikia galimybę reguliuoti šilumokaitą, palaikydama pastovią temperatūrą. Naujagimiams tai itin svarbu, kadangi jų termoreguliacijos sistema pirmaisiais gyvenimo mėnesiais nėra pilnai susiformavusi;
  • lorita drabuzeliai iš merino vilnos nepraranda savo formos ir mažiau išsipurvina.

Norėčiau dar išskirti porą mane sužavėjusių dalykų:

  • užsegimui naudojamos spaudės, o ne užtrauktukai, kas apsaugo nuo rizikos sužeisti švelnią kūdikio odelę;
  • dauguma modelių siuvami su išorinėmis siūlėmis, todėl lorita rubai nedirgina kūdikių odelės ir išvirkščios siūlės suteikia originalumo bei žavumo mažylių drabužėliams.

Mums ypatingai patiko lorita kepure ir lorita kombinezonas. Ir visai neseniai sužinojau, kad galima įsigyti ir lorita patalyne.

Mano manymu, lorita – lyderiaujantis prekės ženklas, gaminantis tikrai kokybišką produkciją naujagimiams, kurią jūs neabejotinai puikiai įvertinsite. Beje, jei norite maksimaliai sutaupyti, tai jums padės lorita ispardavimas. Išpardavimai tikrai gana dažnai vyksta internetinėje parduotuvėje KIDY.eu