Kokiam pirkėjui saulės elektrinė yra aktualiausia?

Saulės elektrinė – sparčiai populiarėjantis sprendimas Lietuvoje, puošiantis vis daugiau nuosavų namų. Tiesa, nepaisant akivaizdžių elektrinės privalumų – švaresnės elektros energijos ir taupumo – nemaža dalis žmonių apie elektrinę net negalvoja. Natūraliai kyla klausimas, kam saulės elektrinės montavimas yra aktualesnis? Jaunam ar vyresniam žmogui? Sostinės ar mažesnių miestelių gyventojams?

Kada atsiperka saulės elektrinė ir kam ji reikalinga?

Saulės elektrinė, visų pirma, montuojama siekiant sutaupyti elektros energijai skirtas išlaidas. Manoma, kad su laiku elektros tinklų kainos dar labiau augs, todėl nuosava saulės elektrinė tampa puikia alternatyva, leidžiančia tapti nepriklausomu elektros gamintoju. Be to, šis sprendimas siejamas su šiuo metu vis labiau aktualėjančiomis aplinkosaugos idėjomis, galimybe ateities kartoms kurti švaresnį ir gražesnį rytojų. Vis dėlto, net ir pasinaudojus APVA skiriama parama elektrinės montavimui, saulės elektrinė atsipirks tik po 5–7 metų. Tai reiškia, kad taupyti pradėsite negreit ir būtent šis aspektas atbaido ne vieną pirkėją.

Kaip rodo surinkti duomenys, saulės elektrines dažniausiai perka šalies didmiesčiuose gyvenančios šeimos. Vidutiniškai elektrinės galia siekia apie 6 KW. Paprastai jaunos šeimos kur kas aktyviau domisi aplinkosauginėmis idėjomis ir nori pradėti naudotis žaliosios energijos privalumais, be to, jų negąsdina ilgas atsiperkamumo laikas, žinant, kad elektrinėms suteikiama bent 25 metų garantija. Tiesa, kad būtumėte maksimaliai patenkinti elektrinės darbu, rinkitės rinkoje gerai žinomus elektrinių gamintojus ir patikimus pardavėjus / montuotojus, galinčius užtikrinti atliekamų darbų kokybę.

Nuosava saulės elektrinė kasmet populiarėja

Praktika rodo, kad susidomėjimas saulės elektrinėmis kasmet didėja. APVA sulaukia vis daugiau paraiškų dėl paramos elektrinės įsigijimui. Saulės elektrinių įsigijimu dažniausiai domisi vidutines ar didesnes pajamas gaunantys jauno–vidutinio amžiaus Vilniaus ir Kauno gyventojai. Be to, paprastai saulės elektrinė yra aktuali šeimoms, o vieniši žmonės jas renkasi kur kas rečiau. Manoma, kad susidomėjimas saulės elektrinėmis auga ir dėl nuolatos gausėjančios informacijos bei teigiamo kaimynų pavyzdžio. Namas su saulės elektrine atrodo ne tik moderniai ir šiuolaikiškai, bet ir įgauna didesnę vertę. Svarbu ir tai, kad šiandien inovatyvūs technologiniai sprendimai saulės elektrines leidžia montuoti net ir ant problematiškų stogų, užtikrinant efektyvų sistemos darbą visus metus.