Kodėl verta samdyti specialistą baldų remontui?
Dažnai naudojami ar neprižiūrimi baldų elementai laikui bėgant atrodys susidėvėję ar sulūžę, todėl juos reikės taisyti. Kai kurie žmonės pasirenka „pasidaryk pats“ metodą baldų remontui, kuris kartais gali pridaryti dar daugiau žalos ir sugadinti link to buvusį dailų ir retą baldą. Prieš pradėdami taisyti ar gelbėti senus baldus patys, sužinokite, kodėl geriau baldų remontas būtų atliekamas specialistų.
Kodėl turėtumėte vengti „pasidaryk pats“ baldų remonto?
Anksčiau ar vėliau baldų taisymas yra neišvengiamas. Kiekvienas jūsų namų esantis baldas laikui bėgant įgyja įbrėžimų, įlenkimų, spalvos pasikeitimų, suplyšusius ar išblukusius apmušalus ir sulaužytas dalis. Ilgainiui baldas erzina akis, užuot papuošęs erdvę. Jei svarstote „pasidaryk pats“ baldų remontą, greičiausiai tai nebus taip lengva, kaip jūs manote. Baldų restauratoriai turi ilgametę patirtį, techninę patirtį ir tinkamas priemones, skirtas išardyti ir surinkti dalis. Pavyzdžiui, senos kėdės ar sofos apmušimas apima seno audinio nuėmimą ir naujo siuvimą pakeitus kamšalą. Tai gali skambėti paprastai, bet gali būti sunku tam, kuris nėra apmokytas ir niekada to daręs.
Dauguma namuose savarankiškai atliktų baldų remonto darbų vaizdas nedžiugina, todėl, kad jie atliekami neteisingai. Atlikdami pataisymus patys, ko gero, nepastebėsite kažko ar padarysite klaidą, kuri pakeis galutinius rezultatus. Pavyzdžiui, neteisingai padengus medinius baldus laku, gali atsirasti oro burbuliukų ar nelygių sluoksnių, kurie pakeis paviršiaus spalvą. Neteisingi matavimai ir techninės specifikacijos gali sukelti pražūtingus ir brangiai kainuojančius klaidų taisymo etapus. Ypač nemalonu bus, jei taisomas baldas yra brangus finansiškai ar sentimentų prasme.
Kadangi klaidas, atsirandančias atlikus savadarbį remontą, ištaisyti reikės profesionalui, galutiniame rezultate išleisite daugiau pinigų. Kai kurias klaidas sunkiau ištaisyti, ypač jei jos jau padarė didelę žalą baldų konstrukcijai. Tai gali būti pražūtinga, jei kūrinys yra antikvarinis ar šeimos palikimas.
Todėl jei svarstote baldų remonto ar atnaujinimo projektą, pradėkite nuo mažų projektų – kėdės, taburetės, lentynos. Pažiūrėkite kaip sekasi ir tik tuomet įvertinkite ar sugebėsite imtis rimtesnio, didesnio baldų remonto projekto ir ar jis leis toleruoti klaidas.
Kaip pasirinkti tinkamą rangovą?
Prieš samdydami baldų remonto įmonę, žinokite, kad kai kurie turi savo specializaciją. Kai kurie gali būti labiau patyrę atnaujinti medinius baldus, kiti orientuojasi į antikvarinius, kiti pervelka minkštus baldus. Gaukite bent tris skirtingas kainas iš skirtingų įmonių ar privačiai dirbančių specialistų, kad galėtumėte palyginti tarifus ir paslaugas. Atminkite, kad mažiausias įvertinimas ne visada yra geriausias pasirinkimas. Patikrinkite baldų remonto specialistų įvertinimus, peržiūrėkite darbo portfolio su praeities darbais ir nepamirškite internete patikrinti klientų atsiliepimų.
O gal visgi pirkti naują baldą?
Jei davėme idėjų apmąstymams ir sudvejojote ar verta apskritai remontuoti baldus, meskite tokią mintį šalin. Moksliškai įrodyta, kad baldų restauravimas ir atnaujinimas sumažina poveikį aplinkai. Palyginus su baldų restauravimo procesu, norint pagaminti naują baldą, reikia 1000 kartų daugiau anglies dvideginio. Pasirinkus ekologišką variantą, pvz., baldų restauravimą, galite dalyvauti mūsų aplinkos taupymo procese. Šiuo metu zero waste, t.y. gyvenimas be atliekų yra įsigalinti gyvenimo būdas, tad kam mesti dar gerą baldą lauk, kaip atlieką, kai galima suremontuoti, atnaujinti, prikelti naujam gyvenimui. Galbūt netgi suteikti naują stilių. Atnaujintų baldų gyvenimas vidutiniškai pratęsiamas apie 20 metų. Tad išties nemažai.
Taip pat didelė baldų restauravimo nauda yra pakartotinis naudojimas. Mes visi žinome, kad baldai šiais laikais nėra gaminami taip pat ir iš tos pačios aukštos kokybės medienos kaip anksčiau. Todėl patartina atkurti seną baldą, nei pirkti naują.