Klasikinio stiliaus medinės vidaus durys – sprendimas, džiuginsiantis metų metus

Vidinės durys – viena tų interjero detalių, į kurią nuolat kryps ne tik jūsų, bet ir pasisvečiuoti užsukusių žmonių dėmesys. Juk norite padaryti gerą įspūdį, ar ne? Šiuo atveju žodelis „geras“ slepia kokybę, estetiką bei harmoningą visų interjero elementų darną.

Medinės vidaus durys – visuomet pasiteisinantis sprendimas

Durys namamsVienas pagrindinių klausimų, kurį reikia išspręsti kuriant jaukius namus – apsistoti ties klasikiniu interjeru ar ieškoti modernių sprendimų. Tad viena iš galimų klasifikacijų, kuria remiantis durys skirstomos į atskiras kategorijas, ir yra „klasika“ bei  „modernas“. Specialistai ragina pasikliauti savo norais bei stiliaus suvokimu, tačiau įspėja, jog modernūs, akį rėžiantys interjero sprendimai turi akivaizdžią blogybę – arba pabosta, arba tiesiog išeina iš mados. Jei vidaus durų pasirinkimą lemia būtent mados tendencijos, kyla rizika, jog pastarosios greitai taps svetimkūniu, kurio norima kuo greičiau atsikratyti (nepamirškite, jog durų keitimas dažniausiai susijęs ir su papildomu remontu).

Tuo tarpu klasikinės medinės vidaus durys, dažniausiai gaminamos iš ąžuolo, uosio ar juodalksnio, galima drąsiai sakyti, neturi „galiojimo“ termino nei fiziniu, nei emociniu atžvilgiu. Tinkamai prižiūrimi medienos gaminiai, kurie, naudojant specialias priemones, gali būti ne kartą atnaujinti, tarnaus ilgus metus. Jų solidi išvaizda bei vizualiai įspūdingi apdailos elementai derės prie skirtingo stiliaus interjero ir, tikėtina, šias puikiai išsilaikiusias duris, kaip palikimą, su mielu noru priglaus jūsų atžalos.

Vidinių durų dizaino galimybės

Priklausomai nuo individualių pageidavimų, medinės vidaus durys gali būti tiesiog įrankis praktinei funkcijai atlikti, tačiau ši detalė taip pat gali tapti vienu iš interjero dėmesio traukos centrų. Išnaudoti galima ir pačią medienos tekstūrą (durys iš juodalksnio yra lygesnės, tuo tarpu ąžuolas bei uosis išsiskiria didesniais paviršiaus nelygumais). Kuriant šiandien itin populiarų skandinavišką stilių, mediena nudažoma baltais dažais: storesnis jų sluoksnis paslepia visus medienos netolygumus, tuo tarpu plonesnis palieka galimybę įžvelgti natūralias medžio rieves.

Dažnai vidaus durų puošybai pasirenkami stiklai. Šis sprendimas suteiks patalpai jaukumo, lengvumo, leis patekti daugiau natūralios šviesos iš kitų patalpų. Didelę reikšmę estetiniam įspūdžiui, kurį kuria vidinės durys, suteikia ir pastarųjų plotis, apvadai, rankenos, netgi vyriai bei kitos detalės.