Kieto vandens problemą spręsti yra būtina

Esate susirūpinę savo namuose naudojamo vandens kokybe? Nebesate tikri, ar jis iš tikrųjų yra kokybiškas? Kaip bebūtų, pakankamai daug namų ūkių Lietuvoje susiduria su kieto vandens problema, o tai reiškia, kad yra nemenka tikimybė, jog su tokiomis problemomis susiduriate ir jūs. Be abejo, galbūt ėmėte svarstyti, kaip galėtumėte suprasti ar jūsų vanduo yra kietas. Jei taip, tuomet skubame jums pateikti ir keletą naudingų įžvalgų.

Vandens filtravimas

Taigi, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į įvairius su vandeniu kontaktuojančius paviršius ir buitinės technikos prietaisus. Pavyzdžiui, jei jūs naudojate kietą vandenį, ant jūsų čiaupo ir kriauklės neabejotinai turėtų būti matomos kalkių nuosėdos. Lygiai tą patį jūs turėtumėte matyti ir savo arbatinuke. Be to, kalkių nuosėdos formuojasi ir vonioje bei duše, ant vonios plytelių ir buitinės technikos prietaisuose. Todėl jei jūs naudojate skalbimo mašiną ar indaplovę, kieto vandens atveju neabejotinai tokiuose buitinės technikos prietaisuose galėtumėte pamatyti kalkes.

Žinoma, jei jūs su kalkėmis susidurdavote visą savo gyvenimą, turbūt taip pat ėmėte svarstyti, ar tai tikrai yra ta vandens problema, kurią jūs turėtumėte imtis išspręsti. Tačiau toks požiūris yra labai dažnas ir, deja, neteisingas. Nepaisant to, kad kietas vanduo nėra pavojingas jūsų sveikatai, vis dėlto jis sukelia daugybę problemų mūsų kasdienėje buityje. Ir net jei manote tokių problemų iki šiol nepastebėję, įvardinsime jums keletą iš jų, kad suprastumėte, jog į kieto vandens problemą tikrai nevertėtų numoti ranka.

Labai dažnai žmonės, kurie savo namuose ilgą laiką naudoja kietą vandenį, kur kas dažniau susiduria su įvairiais buitinės technikos gedimais. Tai reiškia, kad jiems tenka dažniau remontuoti savo buitinę techniką, o tai nulemia ir didesnes išlaidas. Be to, dažnas buitinės technikos gedimas gali nulemti ir būtinybę pirkti naują buitinę techniką, kas dar labiau padidintų patiriamas išlaidas. Ir vėlgi, tai nėra vienintelės problemos, su kuriomis jūs galite susidurti.

Dėl kieto vandens labai reikšmingai sumažėja ir buitinės technikos prietaisų našumas. Kuo ilgiau buitinės technikos prietaisas naudoja kietą vandenį, tuo labiau sumažėja jo našumas. Ir visa tai yra įrodyta atliktais tyrimais. Todėl jei jūs lygintumėte kietą ir minkštą vandenį naudojančių buitinės technikos prietaisų našumą bei vandens sąnaudas, galėtumėte pamatyti labai akivaizdų skirtumą – minkštą vandenį naudojanti buitinė technika išlaiko tokį patį našumą ir suvartoja mažiau vandens.

Taip pat būtina įvardinti ir dar vieną problemą, kuri yra tiesiog neatsiejama nuo kieto vandens naudojimo. Kieto vandens atveju praustis tampa kur kas sudėtingiau. Lygiai taip pat tampa sudėtingiau atlikti įvairius namų ruošos darbus, kurių metu yra naudojamos valymo priemonės. Su šiomis problemomis susiduriama todėl, kad kietas vanduo gerokai sudėtingiau nuplauna valiklius ir prausimosi priemones. Tai reiškia, kad jei jūs prausdamiesi po dušu naudojate dušo želė, ji kur kas mažiau putos ir jums teks panaudoti gerokai daugiau vandens, kad nuo savo odos nuplautumėte panaudotą prausimosi priemonę.

Be to, dėl kieto vandens gali atsirasti ir įvairios alerginės reakcijos bei išsausėti jūsų oda ir plaukai, todėl tai taip pat sukelia daug papildomų nepatogumų.

Laimei, visas šias problemas gali nesunkiai išspręsti vandens filtravimas. Tai reiškia, kad jums tikrai nebūtina susitaikyti su tokiomis vandens problemomis, kai vietoje to jūs galite kreiptis į vandens valymo specialistus, kurie atliktų vandens tyrimus ir pasiūlytų jums veiksmingiausią vandens filtrą. Kadangi vandens filtrai šiandien pasižymi ypač dideliu asortimentu, kiekviena problema gali būti išspręsta atitinkamo vandens filtro pagalba.