Kaip tinkamai prižiūrėti fotelius?

Kiekvienuose namuose yra tikrai nemažai baldų skirtų sėdėjimui. Tačiau dažniausiai šiam veiksmui atlikti naudojamas baldas yra fotelis, kuris, pripažinkim, dažnai išsitepa ir yra mėgstamas vaikų bei naminių gyvūnų. Minkštų baldų audinys yra linkęs sugerti nešvarumus ir kitus neigiamus variantus. Kartais netyčia juos apipilame kava ar kitu gėrimų, galbūt užkrenta maisto esant svečiams. Taigi, į ką ir kaip tokiais atvejais reikėtų atkreipti dėmesį, kad jūsų baldas nebūtų nešvarus ar neatrodytų pasenęs?

Fotelių priežiūra

Modernus fotelis. Gintarobaldai nuotrauka.

 

Labai daug kas priklauso nuo fotelio audinio. Pavyzdžiui, jūsų fotelis yra odinis. Prie tokios medžiagos gyvūnų plaukai nėra linkę prilipti, lyginant su kitais audiniais. Tačiau ką daryti, jeigu netyčia apipylėte fotelį kava ar kitu gėrimu? Svarbiausia nedelsiant valykite sausa kempinėle ar audiniu. Dažniausiai užtenka odą pavalyti tiesiog sausa šluoste, jeigu dėmė yra senesnė ir sunkiai valosi, galima šluostę šiek tiek sušlapinti silpname muiluotame vandenyje. Tokiu atveju fotelio odos paviršių išdžiovinkite kitu vilnoniu audiniu. Jeigu ant fotelio pateko purvo, tokiu atveju reikėtų jį valyti šluoste sukamaisiais judesiais, kad neįtrintumėte jo dar giliau į odą. Kaip jau ir buvo minėta – kuo greičiau nuvalysite purvą, skysčius nuo odos, tuo mažiau turėsite rūpesčių. Dar labai svarbu, kad jokiu būdu negalima odos valyti spiritu, acetonu, skalbimo milteliais, džiovinti fenu ar lyginti lygintuvu. Jūsų fotelis bus sugadintas nepataisomai. Taip pat jokiu būtų negalima leisti gyvūnams draskyti jūsų baldo ir stebėti, kad vaikai nepieštų ant jo su rašikliais ar flomasteriais. Kitas svarbus niuansas, į kurį žmonės ne taip jau dažnai atkreipia dėmesį – spalva. Jeigu jūsų odinis fotelis yra šviesios spalvos, reikėtų vengti ant jo sėsti apsivilkus dažančio audinio drabužius ar naudoti apdangalus, pledus, kurie paliktų ant jo dėmes.  Kas kiek laiko patartina pavalyti odinį fotelį vandeniu sudrėkintą ar sausa šluoste, taip pat nuo fotelio dulkes nusiurbti dulkių siurbliu.

O kaip valyti fotelį, jeigu jis yra ne odinis, o pagamintas iš kito audinio? Plaukus ir kitus prilipusius nešvarumus galima tiesiog lengvai nusiurbti dulkių siurbliu ar šiek tiek sudrėkinta šluoste. Plaukai kaip mat lengvai bus pašalinti nuo fotelio paviršiaus. Ypač po šios procedūros atlikimo su dulkių siurbliu, lengvai galima bus pastebėti, kad ir fotelis taps ryškesnės spalvos, kadangi bus nusiurbtos ir ant audinio esančios dulkės. Taip pat atsiradusias dėmes ant fotelio galima valyti gariniu valytuvu. Nepatartina audinių valyti valikliais, nes dėl jų gali sutrūkinėti baldas ar siūlės, būti pažeista audinio spalva. Jeigu ant baldo kažkas prilipo, jokiu būdų nenukrapštykite įsisenėjusio purvo, geriausia tokiu atveju tiesiog tą vietą sudrėkinti nedideliu kiekiu paprasto arba muiluoto vandens, po to nuvalyti šluoste. Kaip ir ant drabužiai turi etiketės, taip perkant baldus gamintojas turėtų duoti technines charakteristikas, kuriose yra nurodyta valymo informacija.

Taigi, šie patarimai turėtų padėti tinkamai prižiūrėti jūsų mylimą fotelį, kad jis nebūtų sugadintas, pažeistas ir neatrodytų stipriai susidėvėjęs po kelerių metų naudojimo.