Kaip pripratinti vaiką likti miegoti savo lovoje?

Pirmaisiais gyvenimo metais vaikas dažniausiai praleidžia lovelėje šalia tėvų arba tiesiog tėvų lovoje. Augant ateina laikas išgyvendinti šią tradiciją. Prasideda kambario įrengimas, vaikiškos lovos paieškos, pratinimas miegoti savo lovoje, tačiau rezultatas ne iš karto pasiekiamas. Dažnai tėvai skundžiasi, jog vidury nakties pažadinami į kambary įėjusio ir  į tėvų lovą įsiropštusio vaiko. Ką daryti tokiu atveju, kaip pripratinti vaiką miegoti savo lovoje ir savo kambaryje?

Kodėl vaikas nelieka savo lovoje?

Pirmaisiais kūdikio metais vaikas gali patirti didžiulį motorinių, socialinių ir pažintinių įgūdžių šuolį ir, nors jiems taip pat gali staiga kilti noras būti nepriklausomiems, dauguma vaikų taip pat jaučia vienišumą ir nesaugumą likę vieni.

Dėl to vaikui kartais prireiks papildomo glaustymosi prieš miegą, tiesiog buvimo šalia tėvų ir todėl jis naktį lankysis jūsų kambaryje.

Ką daryti, jei vaikas vis sugrįžta į jūsų miegamąjį?

Šios problemos sprendimas reikalauja daug valios. Turėsite būti ryžtingi ir griežti, nes pradžioje galimi vaiko pykčio priepuoliai. Būkite ramūs, turite nepamiršti, kad sprendimas nepasiekiamas per vieną naktį, ir prireiks laiko, kol vaikas pripras nemiegoti šalia jūsų. Svarbu planuoti pokyčius, kol vaikas iš pradžių to nesuvokia.

‍Skatinkite savo vaiką daugiau žaisti savo kambaryje, ypač ant vaikiškos lovos popietėmis ir vakarais, prieš jam einant miegoti. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas priprato būti vienas. Žaidimai skatins teigiamus jausmus susijusius su kambariu, o jei pavyks juos priversti žaisti ant pačios vaikiškos lovos, bus dar geriau.

Leiskite vaikui prisidėti prie kambario įrengimo

Įsitikinkite, kad jūsų vaikas miegamajame jaučiasi svarbus – leiskite jam pačiam pasirinkti dekorą ir aksesuarus, kad paskatintumėte vaiko nepriklausomybę ir leistumėte išreikšti savo besiformuojančią asmenybę. Galite investuoti į vaikišką dviaukštę lovą, kuri atrodo kaip pilis ar net žaidimų namelio lovą, kad kambarys būtų ypatingas ir subtiliai paskatintumėte savo vaiką norėti ten būti.

‍Tada turėsite pasirinkti vakarą, kad pradėtumėte procesą, ir įspėti vaiką apie tai. Tikėtina, kad iš pradžių viskas klostysis ne taip gerai, todėl svarbi jūsų kantrybė. Kiekvieną kartą, kai vaikas pasirodo prie jūsų lovos, švelniai ir tyliai nuveskite jį atgal į savo lovą ir toliau priminkite sau, kad taip bus geriausia.