Kaip pasirinkti stoglangius?

Norėdami įsirengti palėpę, turite ne tik apšiltinti kambarį, bet ir išspręsti apšvietimo klausimą. Čia gelbsti modernūs Balio stoglangiai, kuriuos galima įmontuoti vertikaliai, horizontaliai arba kampu.

Norėdami pasirinkti stogo langą, atsižvelkite ir į stogo tipą. Dažniausiai naudojami tokio tipo stogo langai.

  • Šlaitiniai stoglangiai montuojami stogo šlaituose, kurių pasvirimo kampas

didesnis nei 15 °. Toks stogo langas laikomas efektyviausiu.

  • Vertikalūs stogo langai – ant stogo išsikišusi konstrukcija, kuri padidins palėpės

plotą ir leis atsistoti visu ūgiu. Vertikalūs sprendimai yra naudingi, jei stogo nuolydis yra mažas.

  • Plokščiojo stogo langai yra horizontalūs stoglangiai, kurie natūraliai apšviečia

grindis po stogu. Jie naudojami ant stogų su mažu nuolydžiu.

Dauguma populiarių stogo langų modelių yra pagaminti iš klijuotos medienos. Šios medžiagos privalumai yra tai, kad apdorota mediena beveik nesitraukia ir puikiai atlaiko aplinkos poveikį.

Kai kuriais atvejais, kai reikia stoglangių palėpėms su dideliu drėgnumu, kaip vonios kambarys ir virtuvė, naudojami daugiakameriniai PVC profilio stogo langai.

Pagrindinė stogo lango užduotis yra ne tik suteikti kuo daugiau dienos šviesos, bet ir vienodai apšviesti visus kambario kampus. Funkcionalumą lemia jų dydis, įstiklinimo plotas ir langų skaičius kambaryje. Norint suteikti pakankamai šviesos, rekomenduojama, kad lango plotas būtų maždaug 10% grindų ploto. Prieš perkant, naudinga žinoti, kokio dydžio langą pritaikyti kambario dydžiui. Atminkite, kad daugiau langų skleidžia tolygesnį šviesos pasiskirstymą nei vienas didelis. Todėl per vieną didelį langą pateks į kambarį 2% mažiau šviesos nei per du mažesnius.

Yra stoglangiai su universalia furnitūra, kurie puikiai tinka visiems palėpės kambariams. Dėl mažo šilumos perdavimo koeficiento jie gali atitikti aukštus šilumos apsaugos reikalavimus. Jie turi patogią viršutinę arba apatinę atidarymo sistemą, leidžiančią juos montuoti skirtingais aukščiais ir pritaikyti bet kokiam interjero dizainui.