Kaip geriausia įsirengti savo svetainę?

Transformuojami stalai

Svetainė yra neginčytinai svarbiausias namų kambarys. Joje šeimos nariai praleidžia daugiausiai laiko, pasikviečia savo svečius ir skiria daugiausiai dėmesio jos tvarkymui. Kiekvienas namų šeimininkas nori, kad jo svetainė būtų pati jaukiausia ir unikaliausia. Tačiau kaip reikia įsirengti svetainę, kad ji būtų ne tik graži, bet ir funkcionali?

Jei norite sukurti kvapą gniaužiančią ir reprezentatyvią svetainę, suraskite kažką, ką svečiai būtinai pastebėtų. Sukūrę svetainę aplinkui dėmesio centrą turėsite patrauklią patalpą, kurioje svečiai norės praleisti kuo daugiau laiko. Galbūt tai unikalūs šeimos sendaikčiai, puošnus židinys ar net paprasčiausias nuostabus vaizdas pro langą. Priderinę įvairiausius baldus prie svetainėje dominuojančio bruožo.

Svetainėje yra svarbūs ne tik korpusiniai baldai: spintos, komodos, stalai-transformeriai, pakabinamos spintelės, bet ir minkštieji baldai. Jie suteikia kambariui reikiamo jaukumo ir svarbiausia – komfortabilumo. Gerai išmatuokite savo patalpą ir protingai išdėstykite baldus, kad jie netrukdytų žmonėms judėti be jokio vargo. Geras ir labai populiarus būdas išmatuoti patalpą yra laikraščių sudėjimas ant žemės. Išdėstę juos pagal baldo dydi matysite, kiek vietos jis užims ir galėsite lengviau vizualizuoti savo svetainę.

Kavos staliukas, nors ir ne pati svarbiausia svetainės dalis, yra taip pat labai svarbus. Jei jūsų svetainė yra erdvesnė ir dažnai sulaukiate daugiau svečių, vietoj kavos staliuko galite nusipirkti stalą-transformerį, kuris vienoje pozicijoje bus tarsi didelis kavos staliukas kasdieninėms situacijoms, o kitoje tarnaus kaip padorus stalas, galintis susodinti nemažai svečių.

Pasistenkite apšviesti savo patalpą iš daugybės įvairiausių kampų. Neapsiribodami tik lubų šviestuvais jūs paversite savo svetainę į daug jaukesnį ir malonesnį kambarį savo svečiams. Kai būstas yra nedidelis, labai pravartu yra turėti daugiafunkcionalią svetainę. Maksimaliai išnaudokite savo turimą erdvę.

Labai retai žmonės, norėdami savo svetainę įrengia labai banaliai – visos puošmenos, paveikslai ar kitos smulkmenėlės lieka visai pamirštos. Stenkitės nepalikti visiškai tuščių sienų – jeigu jas gerai ir skoningai išpuošite, kambarys gali atrodyti kur kas erdvesnis ir malonesnis.

Prieš perkant svetainės baldus, žinoti visos patalpos dydį yra taip pat svarbu, kaip ir žinoti baldų dydį. Jei turite nedaug vietos, pirkite mažesnius baldus. Nieku gyvu neužkimškite visą laisvą erdvę dideliais, baldais. Baldai, turintys daugybę funkcijų gali išgelbėti jums situaciją: baldai-transformeriai sunaudoja kur kas mažiau vietos nei įprasti baldai, tačiau jūsų svetainę išliks funkcionali net ir pačioje mažiausioje erdvėje. Jei žinosite savo kambario bei baldų išmatavimus, galėsite maksimaliai išnaudoti visą patalpos dydį ir panaudoję šią informaciją sukurti puikią pusiausvyrą tarp patalpos naudingumo ir erdvumo, jaukumo. Jei ieškosite baldų ir rengsite svetainę tokiais principais, svečiai joje visada jausis jaukiai ir visada norės apsilankyti kartą.