Kaip apšiltinti nuosavo namo lubas purškiamomis putomis
Jei esate kaip ir aš, visada ieškote būdų, kaip sutaupyti pinigų sumažinus šildymo išlaidas. Vienas iš būdų tai padaryti – apšiltinti lubas. Šiame tinklaraščio įraše parodysiu, kaip tai padaryti patiems, neišleidžiant daug pinigų. Atlikite šiuos paprastus veiksmus ir galėsite akimirksniu sumažinti savo išlaidas.
Kokie yra lubų šiltinimo purškiamomis putomis privalumai?
Kai kalbama apie izoliaciją, dauguma žmonių galvoja apie rožinius stiklo pluošto ritinius, kurie montuojami palėpėse. Tačiau yra ir kita izoliacijos rūšis, kuri gali būti tokia pat veiksminga: purškiamos putos. Purškiamų putų izoliacija yra sudaryta iš dviejų skysčių, kurie susimaišę išsiplečia ir sukietėja. Ją galima purkšti tiesiai ant lubų, sienų ir kitų paviršių, kad susidarytų sandarus ir hermetiškas sandarumas. Tinkamai panaudota purškiamų putų izoliacija gali būti itin veiksmingas būdas išlaikyti namus šiltus žiemą ir vėsius vasarą. Be to, ji gali padėti sumažinti triukšmo lygį ir užkirsti kelią skersvėjams į namus. Turint tiek daug privalumų, nenuostabu, kad purškiamų putų izoliacija tampa vis populiaresnė.
Kaip veikia izoliacija purškiamomis putomis?
Purškiamų putų izoliacija – tai izoliacijos rūšis, kuri tepama skysčio pavidalu, o tada išsiplečia ir sudaro apsauginį barjerą. Ją galima naudoti ant sienų, lubų ir kitų paviršių, siekiant pagerinti energijos vartojimo efektyvumą ir išvengti šilumos nuostolių. Purškiamų putų izoliaciją sudaro dvi pagrindinės sudedamosios dalys: poliuretanas ir izocianatas. Šios sudedamosios dalys sumaišomos ir užpurškiamos ant izoliuojamo paviršiaus. Poliuretanas išsiplečia ir suformuoja į putas panašią medžiagą, kuri užpildo plyšius ir įtrūkimus, sukurdama sandarų sandarumą. Izocianatas veikia kaip rišamoji medžiaga, padedanti putoms prilipti prie paviršiaus. Kartu šios dvi sudedamosios dalys sukuria labai veiksmingą izoliaciją, kuri gali padėti būsto savininkams sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją.
1. Pasirinkite tinkamą purškiamų putų tipą
Izoliacijai galima naudoti dviejų pagrindinių tipų purškiamąsias putas: uždarų ir atvirų ląstelių. Uždarų ląstelių purškiamosios putos yra tankesnės ir standesnės, o atvirų ląstelių purškiamosios putos yra lengvesnės ir lankstesnės. Uždaro tipo purškiamosios putos geriau nepraleidžia oro ir drėgmės, o atviro tipo purškiamosios putos geriau sugeria garsą.
2. Paruoškite lubų paviršių
Prieš pradėdami purkšti, turite įsitikinti, kad lubų paviršius yra švarus ir ant jo nėra jokių šiukšlių. Taip pat turite įsitikinti, kad paviršius yra sausas, nes drėgmė gali trukdyti purškiamoms putoms tinkamai sukibti. Jei dirbate su naujos statybos projektu, prieš purškiant putas gali tekti naudoti gruntą.
3. Apskaičiuokite reikiamą purškiamųjų putų kiekį
Prieš pradedant projektą svarbu apskaičiuoti, kiek purškiamųjų putų jums reikės. Tai padės išvengti medžiagų švaistymo ir užtikrins, kad jų užteks darbui atlikti. Norėdami apskaičiuoti reikiamą purškiamų putų kiekį, išmatuokite ploto, su kuriuo dirbate, matmenis ir padauginkite iš norimo pasiekti izoliacijos gylio.
4. Nustatykite purkštuvą
Apskaičiavę reikiamą purškiamų putų kiekį, nustatykite purkštuvą pagal gamintojo instrukcijas. Įsitikinkite, kad naudojate respiratoriaus kaukę, kad neįkvėptumėte jokių garų.
5. Užtepkite purškiamų putų izoliaciją
Pradėkite tepdami sandariklio rutuliuką per visą dirbamo ploto perimetrą. Tada, laikydami antgalį maždaug 2 pėdų atstumu nuo paviršiaus, pradėkite purkšti judesiais pirmyn ir atgal, kol padengsite visą plotą. Jei naudojate atvirų ląstelių purškiamąsias putas, būtinai tepkite jas keliais plonais sluoksniais, o ne vienu storu sluoksniu.
6. Leiskite putoms sukietėti
Užtepę purškiamų putų izoliaciją, prieš pradėdami bet kokius kitus darbus, leiskite jai sukietėti bent 24 valandas. Per šį laiką venkite vaikščioti ar liesti purškiamą plotą, kad nesutrikdytumėte kietėjimo proceso.
Kokias dažniausias klaidas daro žmonės, šiltinantys lubas purškiamomis putomis?
Dauguma žmonių, bandančių izoliuoti lubas purškiamomis putomis, daro vieną iš dviejų dažniausiai pasitaikančių klaidų. Pirma, jie užtepa per mažai putų. Tai gali atrodyti nelogiška – juk geriau per daug nei per mažai? Tačiau, kad purškiamos putos būtų veiksmingos, jos turi išsiplėsti ir užpildyti visus lubų kampelius ir plyšius. Jei užtepsite per mažai, jos negalės tinkamai atlikti savo darbo. Antroji klaida, kurią daro žmonės, yra ta, kad prieš pradėdami dažyti ar tinkuoti putas, neleidžia joms sustingti. Purškiamosioms putoms sukietėti reikia kelių valandų, todėl svarbu duoti joms laiko prieš pradedant ant jų dirbti. Priešingu atveju galite pažeisti izoliaciją. Taigi, jei planuojate lubas šiltinti purškiamomis putomis, įsitikinkite, kad tai darote teisingai – priešingu atveju gali tekti gaišti laiką ir pinigus.
Namo lubas nesunku izoliuoti purškiamomis putomis, jei atliksite šiuos paprastus veiksmus. O jei norite būti tikri, kad darbas bus atliktas tinkamai, visada geriau kreiptis į „Gamo“ šiltinimo specialistus. Jie turi reikiamą patirtį ir įrangą, kad greitai ir efektyviai atliktų gerą darbą.