Ką daryti jeigu bute dingo elektra?

Nutrūkus elektros tiekimui, reikia daugiau nei tiesiog užgesinti visas šviesas. Pradingus elektrai, gali sugesti maistas šaldytuve, atsijungti internetas ir daugybe kitų dalykų, kurie gali sukelti nepatogumus, nors ir jie laikini.
Svarbiausia, ką reikia padaryti nutrūkus elektrai, tai nepanikuoti. Nes tai gali nutikti ir tamsiu paros metu. Galite likti aklinoje tamsoje.

Patikrinkite grandinės pertraukiklio dėžutę

Pirmas dalykas, kurį reikia nustatyti, kai prarandate elektros maitinimą, yra tai, ar tai vieno įrenginio problema, ar kažkas daugiau. Įsitikinkite, kad jūsų bute nesuveikė grandinės pertraukiklis (saugiklis), tai geriausias pirmas sprendimas.

Atidarykite saugiklių dėžutę. Dažniausiai ji būna ant sienos koridoriuje. Ieškokite pilkų arba baltų durelų, darant prielaidą, kad jos nebuvo nudažytos taip, kad atitiktų sienos spalvą. Įsitikinkite, kad su savimi turite žibintuvėlį, kad viską matytumėte aiškiai.

Atidarę dėžutę pastebėsite, ar suveikė pertraukiklis. Jei jis suveikė, pertraukiklis bus apatinėje padėtyje . Galite patikrinti kiekvieną pertraukiklį, kad pamatytumėte, ar jie visi yra ‚,įjungtoje“ viršutinėje padėtyje. Jei pertraukiklis yra „išjungtoje“ padėtyje arba atrodo, kad jis užstrigęs per vidurį, jungiklis suveikė. Tiesiog įjunkite pertraukiklį ir vėl dirbkite. Jei pertraukiklis yra viduryje, prieš vėl įjungdami jį iki galo išjunkite ir vėl įjunkite.

Praneškite apie problemą

Jei patikrinsite savo pertraukiklio dėžutę ir viskas atrodo tvarkoje, laikas „pasidaryk pats“ pašalinti iš proceso. Susisiekite su nekilnojamojo turto valdytoju, kad praneštumėte apie problemą ir gautumėte daugiau informacijos. Greičiausiai jie galės pasakyti, ar tai turi įtakos visam pastatui, ir kokių veiksmų reikia imtis siekiant ištaisyti situaciją. Telefono knygelėje visada turėtų būti kontaktas elektrikas Vilniuje, kad galėtumėte greitai išsikviesti pagalbą.

Taip pat galite tiesiog apsižvalgyti po kitus savo vietovėje esančius pastatus, kad pamatytumėte, ar jie taip pat neturi elektros energijos. Jei visi gretimų pastatų langai atrodo tamsūs, žinote, kad tai yra daug didesnė problema, o elektros įmonė greičiausiai ją sprendžia.