Geoterminis šildymas ir jo privalumai

Žmonės besistatantys savo namus žino – yra daugybė šildymo rūšių ir apsispręsti kuri iš jų labiausiai tinka būtent jūsų būstui yra nelengva. Dėl šios priežasties mes jums papasakosime apie vieną šildymo rūšių – geoterminį šildymą. Kas tai yra ir kaip geoterminis šildymas veikia?

Geoterminis šildymasKaip jau turbūt yra aišku iš pavadinimo, šis šildymo metodas šilumą ima tiesiogiai iš geoterminės energijos. Žmonės sugebėjo išnaudoti šilumą esančią geoterminėje energijoje jau nuo paleolito eros. Net septyniolika pasaulio šalių naudoja geoterminę energiją kaip būda savo gyventojus aprūpinti šiluma. Taip yra todėl, kad terminės energijos efektyvumas yra labai didelis, viskas yra paprasta geoterminės energijos nereikia konvertuoti į šilumą, todėl nėra ir energijos praradimo.

Pati geoterminė energija atsiranda iš karščio susikaupusio mūsų planetoje. Šiluma mūsų planetoje kaupiasi dviem būdais, vienas iš jų yra natūralus radioaktyvių dalelių ir mineralų irimas ir skaidymasis (atominėje elektrinėje energija yra išgaunama skaidant radioaktyvias daleles, lygiai tas pats vyksta natūraliai žemėje esančiuose radioaktyviuose kloduose ir išsiskiriančią energiją sugeria žemė). Antrasis būdas yra saulės spinduliais atkeliaujanti energija kurią absorbuoja žemės paviršius. Didžiausios temperatūros geoterminis karštis yra surenkamas tuose regionuose, kurie yra arti tektoninių plokščių ribos. Taip yra dėl to, kad tose vietose požeminių vulkanų aktyvumas yra didelis ir iškyla arti žemės paviršiaus. Tokiose vietose žemė ir požeminiai vandenys yra labai įkaitę, todėl įmanoma išgauti labai didelę geoterminę šilumą. Tačiau net ir tose vietovėse kurios yra toli nuo tektoninių plokščių ribos ir žemė yra šaltesnė geoterminė energija vis tiek yra žemėje. Ji dažniausiai yra bent jau šešių metrų gylyje ir ją ištraukti padeda šilumos siurbliai.

Kaip jau supratote ekonominiu požiūriu geoterminis šildymas yra ypač patrauklus, jums tereikia vienintelį kartą investuoti į tokios šildymo sistemos įrengimą ir galėsite mėgautis šiluma iš žemės gelmių. Žinoma šilumos siurblio veikimui yra reikalinga elektros energija, bet tam pačiam šilumos kiekiui ištraukti iš žemės jis sunaudos žymiai mažiau elektros energijos nei elektrinis šildytuvas sunaudotų prišildydamas jūsų norimą patalpą.