Geodeziniai matavimai – tikslumui ir detalumui

Geodezinių matavimų paslaugos nėra vienos tų, kurių reikia dažnai. Dažniausiai jomis naudojamasi tik tokiu atveju, kai planuojate parduoti žemės sklypą arba būstą, kai planuojamos NT statybos, galiausiai, žemės sklypo paskirties keitimas bei kitais atvejais.

Svarbiausia, kad tiek geodeziniai, tiek kadastriniai matavimai būtų palikti specialistų rankoms, kadangi tokiu atveju viskas bus atlikta tvarkingai, pagal galimybes – greitai ir tiksliai.

Kadastriniai matavimai yra atliekami remiantis LRV nutarimu Nr. 534 “Dėl Lietuvos Respublikos Nekilnojamojo turto kadastro nuostatų patvirtinimo“. Suprantama, kad jų realizavimo metu daug dėmesio skiriama smulkmenoms, taip pat – teisiniams nurodymams su kuriais yra gerai susipažinęs matininkas. Štai todėl sklypo savininkui nereikia gaišti laiko, ieškoti teisinių aktų, įstatymų, kadangi visi darbai bus atlikti už jį. Jam tereikia rasti gerą specialistą.

Kadastriniai matavimai taip pat džiugina tikslumu, kuris detalizuojamas iki 1 kvadratinio metro. Žinoma, tai gerai savininkui, kurie taip pat siekia tikslumo. Ypač tokiu atveju, kai planuojama statyti objektus. Visi darbai atliekami naudojant specialią įrangą, kuri kainuoja gana brangiai, tad suprantama, kad savoms reikmėms tokia nebus perkama.

Atliekant matavimus dalinai juose turi dalyvauti ir besiribojančių sklypų savininkai. Tiksliau, jie gauna pranešimus, kad matavimai bus vykdomi. O tokiu atveju, kai jie jau baigti – taip pat reikalingas patvirtinimas, kad jie sutinka su rezultatais ir tokiu atveju išvengiama tolimesnių ginčų ir detalesnių matavimų.

Žinoma, baigus matavimus specialistai taip pat padeda sutvarkyti dokumentus, tiksliau, juos pateikia Registrų centrui. Ši vieta daugeliui sklypų savininkų yra gana neaiški, kadangi jie nežino, nei kam dokumentai turi būti teikiami, nei kokie. Būtinai tarkitės su matininku, taip pat visada galite jo klausti. Jis mielai atsakys į visus klausimus ir padės Jums teisiškai tvarkingai paruošti dokumentus, kad galėtumėte ramiai disponuoti savo turtu.

Kiekvienu atveju matavimai gali trukti skirtingą laiko tarpą, juolab, paslaugos kainuoja ir skirtingą sumą, tad siūlome susisiekti su matininku ir jis įvertinę Jūsų užklausą – nurodys Jums kainas bei laiko ribas.