Daug praktiškų sprendimų patalpose vyraujančio oro kokybės gerinimui

Rekuperatoriu oro filtrai

Ar girdėjote, kad oras, kuriuo mes kasdien kvėpuojame savo namuose, gali būti net iki šimto kartų labiau užterštas nei oras, kuriuo mes kvėpuojame lauke? Taip, galbūt daugeliui žmonių šis teiginys pasirodys paradoksalus, tačiau iš tikrųjų tai yra faktas. Pasirodo, kad labai dažnai mes savo namuose kvėpuojame ypač užterštu oru. Ir tam didelės reikšmės turi daugybė įvairių veiksnių, pradedant prastu patalpų vėdinimu ir baigiant naudojamomis kenksmingomis buitinės chemijos priemonėmis.

Todėl jei jūs norite užtikrinti, kad jūsų gyvenamajame būste visuomet vyrautų tik labai kokybiškas ir šviežias oras, turėtumėte nieko nelaukę pasinaudoti keliomis praktiškomis įžvalgomis, kurios turėtų palengvinti jūsų norimo tikslo siekimą.

Įsirenkite rekuperatorių

Turbūt jau ne vieną kartą buvote girdėję apie rekuperatorius ir rekuperacinio vėdinimo sistemas? Net jei jūs jomis niekuomet nesidomėjote, akivaizdu, kad šiandien apie visą tai yra kalbama ypač daug. Ir tam yra svarbi priežastis – rekuperatoriai yra vienos veiksmingiausių priemonių, kurios padeda užtikrinti labai gerą vidaus patalpų oro kokybę. Todėl jei jūs savo namuose nuspręsite įsirengti rekuperatorių, daugelį dabartinių būste vyraujančių problemų galėsite akimirksniu išspręsti.

Žinoma, jei jūs nežinote, kaip veikia rekuperatoriai, ir net nenumanote dėl kokių priežasčių jums vertėtų jį įsirengti savo namuose, turbūt šią akimirką sau užduodate ir nemažai papildomų klausimų. Tačiau jei pasinaudosite internetu ir kreipsitės į šios srities specialistus, akimirksniu suprasite, kad įsirengti rekuperacinio vėdinimo sistemą yra daugiau nei verta.

Jei būste neveikia rekuperacinio vėdinimo sistema, panaudotas šiltas oras kasdien yra prarandamas per atdarus langus. Tuo tarpu rekuperatorius tokį orą pasitelkia iš lauko į patalpas patenkančio šviežio oro sušildymui, o tai reiškia, kad tokiu būdu yra sutaupoma neįtikėtinai daug šilumos energijos ir kartu labai reikšmingai prisidedama prie mus supančios aplinkos išsaugojimo.

Kad jums būtų lengviau suprasti, kaip veikia rekuperatoriai, būtų galima paminėti vieną labai paprastą terminą, kuris yra šilumogrąža. Taigi, šio rekuperatorių veikimo principo pagalba tausojama energija ir kartu užtikrinamas nuolatinis šviežio ir gaivaus oro cirkuliavimas vidaus patalpoje. Be to, tokiu būdu yra sureguliuojamas ir santykinis oro drėgmės lygis, todėl nebetenka susidurti su didelės oro drėgmės sukeliamomis problemomis, tokiomis kaip pelėsis.

DAUGIAU INFORMACIJOS apie rekuperatorius, rekuperatorių oro filtrus ir oro kokybės gerinimą rekuperacinio vėdinimo sistemų pagalba galite rasti Filtrai1.lt.

Auginkite kambarinius augalus, kurie valo orą

Oro kokybės gerinimui gali pagelbėti ir kambariniai augalai. Kaip žinia, augalai valo orą, iš jo pašalindami daug kenksmingų medžiagų. Augalų pagalba taip pat mūsų gyvenamosiose patalpose būna daugiau deguonies. Ir net jei jūs iki šiol savo namuose kambarinių augalų neauginote todėl, kad manėte neturėsiantys pakankamai laiko ir jėgų reguliariai juos prižiūrėti ir jais tinkamai pasirūpinti, visuomet galite pasirinkti visiškai jokios ypatingos priežiūros nereikalaujančius kambarinius augalus.

Daugiau dėmesio skirkite namų ruošos darbams

Tai yra dar vienas labai svarbus veiksnys, kuris gali turėti reikšmingos įtakos jūsų namuose vyraujančio oro kokybei. Tuo tarpu, jei jūs iki šiol nevengėte namų ruošos darbų, tačiau visą tai atlikdami jūs naudojote buitinės chemijos priemones, kuriose yra nemažai kenksmingų medžiagų, norėdami sumažinti vidaus patalpų oro taršą turėtumėte pradėti rinktis tik tai, kas yra ekologiška ir nekenksminga.

Be to, jei jūsų namuose yra nemažai minkštų paviršių ir taip pat jums patinka kilimai, dažniau turėtumėte pasinaudoti ir drėgno valymo vakuuminiu dulkių siurbliu, nepamiršdami reguliariai skalbti patalynės ir užtikrinti, kad jūsų namuose būtų kaip įmanoma mažiau dulkių.