Ar jonizuotas vanduo yra saugus?

Šiandien daug kalbama apie maisto, kosmetikos, kūno priežiūros priemonių saugumą. Tačiau mažai rašoma apie vandenį ir jo poveikį žmogaus sveikatai. Vanduo dalyvauja organizmo biocheminiuose procesuose, perneša medžiagas, valo, skystina kraują, stiprina imuninę sistemą. Renkantis vandenį vartojimui visada verta apsvarstyti, ar tas vanduo yra saugus ir nepavojingas sveikatai. Šiuo metu daug kalbama apie jonizuotą vandenį, kuris dažnai vadinamas šių dienų stebuklu. Šiame straipsnyje bandoma atsakyti į dažnai kylantį klausimą: ar jonizuotas vanduo yra saugus?

Plačiau skaitykite čia >>

Jonizuotas vanduo. Kas tai?

Jonizuotas vanduoJonizuotas, dar kitaip vadinamas šarminis, vanduo yra elektrolizės pagalba perkeistas vanduo. Perkeitimas vyksta, kai elektros srovė suskaldo vandens molekulę į  vandenilio  ir hidroksilo  jonus, o druskos, esančios vandenyje skyla į teigiamus ir neigiamus jonus. Tokiu būdu vanduo paskirstomas į šarminį  ir rūgštinį. Jonizuotas vanduo yra  vienas stipriausių šiandien žinomų antioksidantų.

Kokie prietaisai naudojami jonizuoto vandens gamybai?

Jonizuotą vandenį galima pasigaminti jonizatorių pagalba. Ar jonizuotas vanduo yra saugus geriausiai parodo turimi šio prietaiso sertifikatai.  Jonizatoriai  yra gaminami griežtai kontroliuojant naudojamas medžiagas bei procesus. Sertifikuoti jonizatoriai gaminami iš aplinką saugančių medžiagų. Pavyzdžiui, korpusas gaminamas pagal visus maisto produktų ir medikamentų kokybės inspekcijos sanitarinius reikalavimus. Jo gamyboje panaudojami nedažnai kitur sutinkami  metalai. Vienas jų  titanas, iš kurio gaminamas jonizatoriaus anodinis elektrodas. Siekiant visiško saugumo, anodinis elektrodas padengiamas rutenio ir iridžio oksidų mišiniu. Kitos jonizatoriaus dalies, anodinio elektrodo, gamyboje  naudojamas nerūdijantis plienas.

Mokslininku tyrimai

Įvairių sričių specialistų teigimu, jonizuotas vanduo labai naudingas žmogaus organizmui, galintis išgydyti nuo daugelio ligų, suteikti energijos ir gyvybingumo. Tačiau pasigirsta skeptikų nuomonių, jog šis vanduo yra ne tik nenaudingas, bet ir nesaugus. Geriausiai vertinant skirtingas nuomones remtis atliktų tyrimų rezultatais. Japonijoje 1966 metais oficialiai pripažinta, jog jonizatorius yra  medicininis sveikatos gerinimo prietaisas, o 1970 tai padaryta Pietų Korėjoje.

Taigi, jonizatoriai yra saugūs prietaisai, kurių pagalba pagamintas jonizuotas vanduo tarnauja žmogaus sveikatos stiprinimui. Tai pasaulyje pripažinta metodika, kuri laikoma pilnai saugia ir galima naudoti visiems, kam to reikia.

http://www.pribus.lt