Apie butų rinką įvairiuose Lietuvos miestuose

Butai KlaipėdojeNors, atrodytų, esame ir nedidelė šalis, kur viskas ranka pasiekiama, tačiau nekilnojamo turto rinkoje esantys kainų skirtumai gali tiesiog šokiruoti. To pačio ploto butų kainos Vilniuje ir kokiame nors mažame miestelyje skiriasi dešimtis kartų. Norint išsinuomoti bent kiek padoresnį butą sostinėje, teks pakloti vidutinio atlyginimo dydžio nuompinigius, tuo tarpu tikėtina, jog nuomodamiesi butą Skuode ar Naujojoje Akmenėje žiemos metu neišleisite nė cento daugiau, negu iš jūsų paprašys komunalininkai.

Kaip jau galima nujausti, apie jokius vidurkius šioje srityje negali būti nė kalbos. Jei butai Klaipėdoje ir kainuoja maždaug tiek, koks gautųsi vidurkis tarp būsto kainos Vilniuje ir Dūkšte, tai nieko daugiau kaip apie butų kainas Klaipėdoje tas vidurkis ir nesakys. Kiekvienu atveju reikia atskirai vertinti norimą miestą ar net jo rajoną. Nes jei nuo gimimo esate vilnietis ir sulaukęs trisdešimties nuspręsite tęsti karjerą ir gyvena kur nors Alytuje, netikėtai gautas pigus buto pasiūlymas šiame mieste gali jus gerokai apgauti. Galbūt tai bus pigu Vilniaus atžvilgiu, tačiau tikrai brangu vietinėje Alytaus butų rinkoje. Tad jei nesate nekilnojamo turto specialistas, būtinai išklausykite ir profesionalų patarimų. NT rinka nėra tokia paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Įdomu ir tai, jog įvairias su nekilnojamu turtu susijusia paslaugas skirtingos įmonės teikia gana lokaliai. Jei norėsite patarimų iš savo Vilniuje dirbančio pažįstamo brokerio apie situaciją butų rinkoje Klaipėdoje, tikėtina, jog nieko patikimo nesužinosite. Tad derėtų atkreipti dėmesį, jog NT paslaugos konkrečiame regione turėtų būti teikiamos būtent ten dirbančios įmonės, kitaip vienokių ar kitokių nesusipratimų galite neišvengti. Savita situacija yra ir visai mažuose miestuose, kur butai parduodami pusvelčiui. Iš pažiūros tai atrodo pigu, tačiau nusipirkę tokį butą su mintimi puikiai suremontuoti galite likti nusivylę – įsiskolinę kaimynai ar jų nebuvimas užkraus jums ir viso namo rūpesčius, gal būt kai kur bus atjungta šildymas negyvenamuose butuose ir jūsų sąskaita teks šildyti tik ne jūsų butą. Tad į regiono specifiką reikia stipriai atsižvelgti.

Dažnai mažuose miestuose, net ir Klaipėdoje, butai jau kainuoja ženkliai pigiau nei Vilniuje. Kita vertus, namų kainos dažniausiai nesiskiria, arba skiriasi nežymiai. Tad prieš kraustantis į kitą miestą nereikėtų apsigauti tuščiomis viltimis ir apie gerokai pigesnį nuosavą namą kur nors provincijoje.