Pokario laikotarpio vyrų aprangos stilius

Vyriškos odinės piniginės

Po Antrojo pasaulinio karo buvo pastebimas akivaizdus mados rinkos pagyvėjimas – stilius ir elegancija vėl tapo labai svarbia visuomenės dalimi, ypač vyrų tarpe. Prasidėjo inovacijų ir didelių pokyčių dešimtmetis. Daugybė dizainerių tuo laikotarpiu sukūrė vienus puikiausių vyriškų drabužių ir aksesuarų modelių.

Žinoma, tuo laikotarpiu dizaineriai ir drabužių gamintojai buvo varžomi labai griežtų taisyklių, todėl įvairūs drabužių modeliai turėjo pasižymėti panašiais išmatavimais ir kitomis taisyklėmis – ypač Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Kita vertus, to meto žmonės labiau mėgo drabužius, aksesuarus ir tekstūras, kurie yra patogūs ir funkcionalūs. Be abejo, tam didelės įtakos turėjo ir karo padariniai – psichologinis spaudimas, nepasitikėjimas savimi, baimės jausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai diktavo tam tikras gaires, kuriomis sekė ir drabužių bei aksesuarų gamintojai. Žmonės nebuvo linkę dėvėti labai ryškių ir įvairiais išskirtiniais ornamentais puoštų drabužių ir kitų aprangos detalių. Jie buvo labiau susirūpinę dėl socialinių ir politinių problemų, nei dėl savo aprangos stiliaus. Todėl funkcionalumas buvo prioritetų sąrašo pirmoje vietoje.

Tai labai puikiai atspindėjo ir vyriškos odinės piniginės, kurios buvo bene dažniausias vyrų pasirinkimas. Kaip žinia, grynuosius pinigus kišenėse nešiotis niekada nebuvo pats geriausias sprendimas – juolab, tai tikrai nebuvo ir nėra gero tono ženklas. Todėl ir to meto vyrai dažniausiai rinkdavosi vyriškas odines pinigines, kurios būdavo ilgaamžės, labai praktiškos ir stilingos (nepaisant to, kad tai nebuvo jų siekiamybė).

Žinoma, šis aksesuaras nebuvo vienintelis dažnas vyrų pasirinkimas. Ne ką mažiau populiaru buvo dėvėti ir vyriškas liemenes. Jos būdavo dėvimos ant marškinių, o neretai ant liemenės buvo nešiojamas ir švarkas. Liemenės ne tik pakoreguodavo figūrą ir priversdavo pasitempti, tačiau taip pat buvo labai funkcionalus drabužis, kuriame būdavo nemažai papildomų kišenių, praversdavusių kiekvieno vartotojo kasdienybėje. Be abejo, drabužių ir aksesuarų spalvos buvo pakankamai panašios – vyravo tamsesni ir pilkšvi atspalviai. Tai taip pat lėmė pokario laikotarpis. Kad ir kaip bebūtų, nepaisant niūresnių spalvų, net ir funkcionalūs bei praktiški drabužiai visuomet galėjo atrodyti stilingai, jei jie būdavo tinkamai suderinti tarpusavyje.