Trumpas poilsis savaitgalio skrydžiais

MiestasVis dažniau draugai ir pažįstami ištrūksta aplankyti kokio nors Europos miesto vos savaitgaliui. Vis dažniau tokia mintis sudomina ir jus. Net neimant laisvadienio, per dvi savaitgalio dienas  galite aplankyti Londoną, Paryžių, Milaną, gali būti gana gerai pažinti mažiau žinomi Belfastas ar Bilundas. Tokių kelionių visa esmė yra pigūs skrydžiai ir tinkamas jų grafikas. Jei tik pigiosios avialinijos pasiūlo kokį nors skrydį penktadienį vėlai vakare arba šeštadienį anksti ryte su grįžimu sekmadienį vakare į praktiškai bet kurį Europos miestą, jis kaip mat susilauks turistų dėmesio. Ir visai ne dėl savo įdomumo ar specifikos, o tiesiog dėl pigumo. Ko nors įdomaus ir naujo galima atrasti kone visur, tad pernelyg tokie turistai nesigilina į kelionės kryptis. Juolab, jei pasirinkto miesto oro uostas yra patogioje vietoje. Paryžiuje ar Londone nuo oro uosto pasiekti senamiestį užtruks kartais net kelias valandas. Tad dėl to tokių miestų patrauklumas savaitgalių kelionės greitai menksta. Tuo tarpu koks nors Brėmenas ar Bergamas šiuo klausimu gerokai patogesni. Tokių ir panašių gudrybių savaitgalinių kelionių mėgėjai turi nemažai.

Kitas gana keblus klausimas – tai kur nakvoti. Ypač atskridus dar penktadienį, dvi naktys viešbučiuose gali gerokai išbranginti kelionę. Tokiu atveju gudru yra keliauti su būriu draugu. Išsinuomojus apartamentus visam savaitgaliui ten drąsiai galima tilpti ir aštuoniems, ir kaina žmogui bus visai nedideli. Labiau taupant, tačiau jau gerokai sumažinus komforto lygį galima rinktis erdvius hostelių kambarius, kur vienu metu miega net iki dvidešimties žmonių. Tačiau tame patogumo tikrai jokių. Visada atsiranda ir tokių, kurie geriau pasiliks pinigų kitam skrydžiui į naujas neatrastas šalis, bet miegos parke, miškelyje ar oro uoste. Tačiau tai – dar didesnė specifika, kai kuriems tai normalu ir netgi patogu, tuo tarpu kiti tokių būdu net neįsivaizduoja.

Susiradus labai pigius skrydžio bilietus, kurių pagalba Belfastas ar Bilundas gali būti aplankyti vos už trisdešimt eurų, dažnai gana ženklią išlaidų dalį sudaro maistas. Vos kartas kavinėje su maistu ir porą bokalų alaus gali kainuoti brangiau nei skrydžiai į abi puses. Tad reikėtų gerai pagalvoti apie savo prioritetus ir galbūt maisto nusipirkti tiesiog prekybos centre. Tokių atveju per porą dienų galite sutaupyti dar bent vienai kelionei į kokį kitą Europos miestą.

Pasižvalgius į Skandinavijos pusę, pailsėti galima ir dar įdomiau. Nuo Oslo ar Stokholmo oro uostų galima tiesiog pėsčiomis vaikščioti uolėtomis jūros pakrantėmis, vingiuoti miškeliais, patogiai viename jų išsimiegoti ir kitą vakarą vėl grįžti į oro uostą. Tai ir patogu, ir, gamtos mėgėjams, įdomu. Savaime suprantama, tai ir pigu. Lankomas Belfastas ar Italijos Bergamas pareikalauja kur kas daugiau išlaidų nei Skandinavijos miškeliai. Juk nebūnant civilizacijoje tiesiog nėra kur išleisti tų pinigų. O skrydžiai į šiaurines Europos šalis dažnai yra tikrai pigūs.