Šunys ir jų elgsenos pokyčiai

Sunys

Šuns auginimas yra labai smagi ir nepamirštama patirtis. Sunys natūraliai prisiriša prie žmonių. Be to, šie augintiniai gali būti tokie ištikimi, kad svarbiausią gyvenimo akimirką išgelbės savo šeimininko gyvybę, net jei ir reikėtų paaukoti savąją. Ne veltui sakoma, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas.

Ir iš tiesų, šuns auginimas reikalauja labai didelio dėmesio ir laiko. Šunys taip pat moka išreikšti tokias emocijas kaip džiaugsmą, susijaudinimą, liūdesį ir pyktį. Mūsų augintiniai ne ką mažiau jautrūs nei mes, todėl kaskart gali labai skirtingai reaguoti į besikeičiančią aplinką ar gyvenimo sąlygas.

Tačiau kartais jūsų šuo gali imti elgtis ne taip, kaip norėtumėte. Ir tai nebūtinai bus susiję su jo norais, t.y. jo elgesys gali būti išprovokuotas įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Tokiais atvejais būtina žinoti, kad kiekvienas iš mūsų gali kontroliuoti savo augintinio elgseną.

Pavyzdžiui, galbūt savo augintinį vedate į įvairias šunų sporto treniruotes, kuriose lavinami ir stiprinami raumenys bei ugdoma ištvermė. Tokia aktyvi veikla jūsų šuniui suteikia daug teigiamų emocijų ir labai gerai stimuliuoja įvairius nervinius centrus. Jei augintinis įpranta nuolat judėti ir niekada nepailsi, jo nuotaikų kaita gali būti labai didelė. Tai galėtų lemti ir jums nepatinkantį šuns elgesį.

Tokiose situacijose visų pirma reikėtų savo šuniui parodyti, kad konkretus jo atliktas veiksmas buvo netinkamas ir nepageidaujamas. Be abejo, tai reikėtų atlikti nedelsiant – priešingu atveju šuo nesupras, ką blogo jis padarė. Taipogi, jei matote, kad jo elgesys pasikeičia būnant tam tikrose vietose (pvz., kai aplinkui yra labai daug svetimų žmonių), stenkitės riboti pasivaikščiojimą tarp daugybės žmonių. Neturėtumėte pamiršti ir apdovanojimų sistemos. Jei jūsų augintinis pasielgia taip, kaip to norite, apdovanokite jį jam patinkančiu skanėstu. Tokiu būdu jis supras, kaip elgtis yra tinkama. Žinoma, neturėtumėte pamiršti ir reguliariai skirti jam pakankamai dėmesio – ypač tuo atveju, jei jūsų šuo yra pakankamai aktyvus. Kita vertus, tai tikrai nėra vienintelės priemonės normalizuoti šuns elgesį. Todėl apsišarvokite kantrybe ir kaip įmanoma daugiau laiko skirkite savo augintiniui.