Skirtingų rūšių žaislai vaikams: ką pasirinkti

Prekes vaikams

Dauguma suaugusiųjų pamiršta, kam yra skirti žaislai. Tačiau būtina atminti, kad žaidimas yra vaikų „darbas“. Žaisdami mūsų vaikai mokosi naujų įgūdžių, ugdo save kaip asmenybę ir praktiškai pratinasi prie santykių su kitais žmonėmis ir fiziniu pasauliu. Be to, kai visą tai jie daro smagiai leisdami laiką, mokymasis, buvimas savimi ir dalijimasis tampa labai malonia patirtimi. Taigi, geri žaislai – tai žaislai, kurie padeda vaikams visą tai patirti.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad žaislai, kuriuos suaugusieji nusprendžia pirkti savo vaikams, labai daug pasako tiek apie juos pačius, tiek ir apie vaikus, kuriems jie juos perka. Jūsų vertybės – dalykai, kuriuos, jūsų manymu, svarbu pažinti jūsų vaikams, susiję su įgūdžiais, tapatybe ir santykiais – perteikiami dovanomis, pvz., žaislais. Todėl tuomet, kai jūs renkate prekes vaikams, žvelgdami į savo pirkinių krepšelį galite nemažai sužinoti ir apie save.

Kaip bebūtų, jei jus domina prekes kudikiams ar prekės vyresniems vaikams, sudarėme jums svarbiausių žaislų sąrašą, kurio pagalba turėtų būti lengviau išrinkti jūsų vaikams tinkamiausius žaislus.

Svarbiausių žaislų sąrašas

 • Paprastos medinės kaladėlės – pakankamai didelės, kad skatintų valandų valandas konstruoti vieniems ir kartu su kitais.
 • Lego ar kitas panašaus tipo žaislas, skatinantis lavinti smulkiąją motoriką ir kūrybiškumą.
 • Kūdikių lėlės ir bent keletas pagrindinių drabužėlių. Naudinga vaiko žaidimų kambaryje turėti įvairių odos atspalvių lėlių. Kai vaikai myli savo lėles, jie praktikuojasi mylėti žmones, kurie atrodo kitaip nei jie patys.
 • Vaikiškos virtuvėlės daiktai ir įrankių dėžė – abu žaislai tinka tiek mergaitėms, tiek ir berniukams. Vaikai mėgsta mėgdžioti tėvus ir kitus juos supančius suaugusiuosius, o jų žaidimas padeda jiems patogiai atlikti daugybę skirtingų užduočių.
 • Persirengimo priemonės – šalikai, kepurės, gyvūnų kaukės ir kt. Paieškokite savo spintose ar vaikiškų prekių parduotuvėje ir surinkite dėžę, pilną daiktų, su kuriais jūsų vaikai galės valandų valandas kūrybiškai žaisti.
 • Tvirti guminiai ar plastikiniai gyvūnai (ūkių, zoologijos sodo gyvūnai ir būtinai dinozaurai) ir kelios transporto priemonės, kurių mastelis atitinka kaladėlių mastelį. Jūsų vaikai praleis valandų valandas kurdami fermas, zoologijos sodus ir pačias įdomiausias istorijas.
 • Dailės reikmenys – ir kuo daugiau, tuo geriau! Modelinas, įvairios formos, stambios kreidelės, popierius, akvarelė ir kt. Vyresniems vaikams taip pat labai patinka klijai, blizgučiai, saugios žirklės ir daug spalvoto popieriaus.
 • Pirštų dažai. Kiekvienas vaikas nusipelno kartais būti purvinas! Taip pat galite įsigyti ir nebrangią plastikinę staltiesę, kad galėtumėte ją patiesti ant grindų, kai ateis laikas piešti pirštais.
 • Ką nors ritmams ir muzikai kurti. Jaunesniems nei dvejų metų vaikams užteks puoduko ir šaukšto, o žvangučiai tiks mažam vaikui. Jei vaikas vyresnis, galima pasirinkti ir ką nors sudėtingesnio, pvz., tam tikrą instrumentą.
 • Tvirtas lėlių namelis su pagrindiniais baldais ir patvariomis lėlių namui tinkančiomis lėlėmis, kurios atstovautų visus jūsų šeimos narius. Namelis turi būti pakankamai didelis ir atviras, kad vaikai galėtų į jį įeiti ir žaisti.
 • Viskas, kas skatina fizinį aktyvumą: šokdynės, kamuoliai, pagrindinis sporto inventorius, riedučiai, paspirtukai, dviračiai ir kt. Kadangi pernelyg daug vaikų stokoja fizinio aktyvumo, tokios priemonės gali tapti labai vertingos.

Ir, žinoma, turbūt išvydę aukščiau paminėtą žaislų sąrašą jūs susiėmėte už galvos ir ėmėte svarstyti, kaip jūs visą tai pajėgsite įpirkti? Tačiau supraskite, kad jums tikrai nereikia imti paskolos tam, jog savo vaikus aprūpintumėte visais jiems reikalingais žaislais.

Supraskite, kad skirtingo amžiaus vaikams reikia ir skirtingų žaislų. Tai reiškia, kad jums tikrai nėra jokios būtinybės visus minėtus žaislus pirkti iš karto. Kaip jau buvo minėta, svarbu, kad jūs atsižvelgtumėte į savo vaikų amžių ir laiku parinktumėte jiems tinkamiausius žaislus, tokiu būdu užtikrindami, kad jie visuomet turėtų puikų užsiėmimą ir nesustodami tobulėtų bei pažintų juos supantį pasaulį.

Be to, jei prekės vaikams ir kūdikiams bus perkamos specializuotose el. parduotuvėse, jums taps daug paprasčiau sutaupyti, išvengiant per daug didelių išlaidų. Todėl belieka pagalvoti, kas geriausiai tiktų jūsų vaikui ir imtis žaislų paieškos internetu.