Kelionė prie Tauragno ežero: baidarų nuoma ir kitos pramogos

Baidariu nuoma

Tikriausiai jau pradedate planuoti vasaros atostogas – norisi daug kur nuvykti, daug ką pamatyti ir dar daugiau patirti. Vietoj įprastinio poilsio Baltijos pajūryje verčiau rinkitės šį tą mažiau žinomo ir įdomesnio – kelionę prie giliausio Lietuvoje Tauragno ežero.

Aukštaitijos nacionaliniame parke telkšantis ežeras yra ne tik giliausias, bet ir iškilęs aukščiausiai virš jūros lygio. Legenda byloja, kad kartą ežero pakrantėje nakvojusio kunigaikščio Rigimundo kanklininkas taip gražiai užgrojo, kad net keletas taurų iš miško išlindo pasiklausyti. Būtent iš čia kilo ir ežero, ir šalia įsikūrusio miestelio pavadinimas.

Už 13 kilometrų nuo Utenos esančio Tauragno ežero krantai statūs ir aukšti, kranto linija vingiuota, patogesnė poilsiautojams ji yra tik rytinėje dalyje. Nepaisant to, kelios dienos prie jo gali būti kupinos pramogų:

  • Baidariu nuoma. Tauragno ežeras ypač tinkamas pasiplaukiojimui baidarėmis. Rekomenduojamas maršrutas prasideda Tauragnų miestelyje ir tęsiasi palei ežero kranto liniją. Smagu išlipti ir apsidairyti prie aukščiausio Lietuvoje piliaklanio – Taurapilio, jei turite laiko, galite į jį įkopti ir pasigrožėti atsiveriančia nacionalinio parko panorama. Pakasos ir Tauragno ežerus jungia Tauragno upelis, tačiau jis yra itin srautus, akmeningas, vingiuotas, neretai užžėlęs – juo labiau pavyktų ne plaukti, o nešti baidares.
  • Iškylos palapinėse. Šiaurinėje ežero dalyje įrengtos dvi stovyklavietės, kuriose turistai gali apsistoti. Pakrantė tinkama maudynėms, galite ant laužo kepti mėsą, o miške pasirinkti uogų ir grybų.
  • Jie nakvynė laukia nevilioja – rinkitės vieną iš keletos kaimo turizmo sodybų. Jose galėsite patogiai apsistoti, aikštelėje žaisti krepšinį ar futbolą, atsipalaiduoti pirtyje ir atsigaivinti ežere.
  • Vėžiavimas ir žvejyba. Tauragno ežeras yra labai švarus, o tyrame vandenyje veisiasi daugybė žuvų veislių. Taip pat galite išmėginti laimę ir vėžiavime – ežere vėžių populiacija itin gausi. Tai tikras rojus žvejybos entuziastams.
  • Aktyvios vandens pramogos. Jei nepageidaujate ežero tyrinėti baidarėmis, galite rinktis valtis, vandens dviračius arba nardymą. Matomumas skaidriame vandenyje siekia iki 5 metrų, tad nardyti galite ir pakrantėse su vamzdeliu arba rinktis giluminį nardymą su specialia įranga.

Praleiskite kelias dienas prie Tauragno ežero, jei norite aktyviai pailsėti ir susipažinti su gimtosios šalies gamta.