Keliavimas savarankiškai – į ką atkreipti dėmesį?

Sėsti į savo vairuojamą transporto priemonę ir pūsti atostogų su vėjeliu, nelankstant paskui gidą ar neskaičiuojant minučių „tualeto sustojimui“ pakelės degalinėje. Tai yra ne svajonė, o daugelio keliautojų išbandyta ir vėl bei vėl pasirenkama galimybė. Net tiems, kurie bijo, kad jų senas keturratis draugas neatlaikys kelionės aplink Europą, yra galimybių – automobilių ar mikroautobusų nuoma prieinama praktiškai visiems.

Tinkamo dydžio automobilis

Iškeliaujant ilgesnei kelionei, ypač turistinei, automobilio vietų skaičius nebeatitinka žmonių skaičiaus, nes kaip sako liaudies išmintis „kas per daug – tas nesveika“. Penkiaviečiame sedane susėdę 5 žmonės ir bagažinėje sugrūsti 5 žmonių lagaminai tikrai „pastatys piestu“ patį automobilį. O ir žmonėms nepatogu susigrūdus nuolat kumščiuotis. Maksimalus žmonių skaičius  įprastame penkiaviečiame automobilyje turėtų būti 4. O kad daiktų nereikėtų grūsti ir po kojomis (nes į bagažinę tikrai netilps), verta įsigyti ant stogo tvirtinamą bagažinę. Jei keliaujate didesne kompanija, formuokite kelis ekipažus arba pasirinkite mikroautobuso nuomą – visa kompanija galės linksmai keliauti kartu.

Skirkite laiko maršruto analizei

Keliavimas yra smagus, tačiau yra ir tam tikrų momentų, kurie reikalauja kiek daugiau dėmesio ir analizės. Štai pavyzdžiui, kokiais keliais važiuoti, kokie keliai yra mokami, kokie ne, kaip vyksta apmokėjimas. Beje, kelionė – tai ne tik važiavimas, tačiau ir sustojimai – tualetas, kava, kojų pramankštinimas. Nusižiūrėkite orientacines ilgesnio sustojimo vietas, galbūt vaizdingose vietose ar, pavyzdžiui, su gerai vertinama restorano virtuve.

Rinkitės nemokamo atšaukimo nakvynės vietas

Kad ir kaip idealiai suplanuoji kelionę, vietos improvizacijai visada lieka. Ir turi likti. Tad ne visada iki vakaro gali pasiekti užsibrėžtą vietą, o tuo pačiu ir suplanuotą ir užsakymą nakvynę. Todėl visada pasilikite „vietos“ tokiems maršruto ir planų pokyčiams. Jei mėgstate užsakinėti nakvynės vietas iš anksto, tuomet rinkitės vietas, kuriuose galioja nemokamo atšaukimo sąlyga ir pasikeitus planams galėsite lengvai atšaukti rezervaciją neprarandant pinigų. O jei maršrutas tiesiog „sklando ore“ be tikslesnių detalių, tuomet užsakinėkite paskutinę minutę – tai dažnai taip pat naudinga, nes leidžia sutaupyti – viešbučiai suteikia paskutinės minutės nuolaidų.