Keli patarimai, kurie padės išsirinkti šunį

Naujo augintinio atsiradimas šeimoje bene visuomet įneša daug džiaugsmo ir smagių akimirkų – ypač tuomet, jei augintinis būna pirmasis. Tačiau jei kalbame apie šunis – labai svarbu, kad būtų tinkamai pasirinkta šuns veislė. Nemenkai daliai žmonių atrodo, kad pakaks besti pirštu į pirmą pasitaikiusį mažą šunytį ir jį įsigyti. Deja, bet tai nėra teisinga. Juolab, kad visi maži šuniukai atrodo labai gražiai ir mielai, todėl natūralu, kad galite norėti kiekvieno iš jų. Bet kuriuo atveju turite suprasti, kad šunys nėra vienodi. Trumpiau tariant – skiriasi ne tik jų išorinės savybės. Būtent todėl niekada nenuvertinkite ilgo ir kruopštaus pasirinkimo proceso. Taigi, turite rasti atsakymą, kuri šunų veislė jums bus tinkamiausia?

Sunu veislynaiPradėkite nuo savo gyvenimo būdo. Pastebima, kad dažnai vartotojai įsigyja labai judrius ir didelius šunis, tačiau didžiąją paros dalį praleidžia atskirai nuo savo augintinio. Tokiu atveju šuo gali susvetimėti, tapti labai vangus ir netgi piktas ar visiškai nekontroliuojamas. Kiek šunų – tiek ir skirtingų charakterių, todėl niekada negalite žinoti, kaip jūsų augintinis reaguos, jei ilgą laiką jam nebus skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties rinkitės tokią šunų veislę, kuri atitiktų jūsų gyvenimo būdą.

Įvertinkite gyvenimo sąlygas. Įprastai gyvendami mieste šunis auginame savo name ar bute, todėl svarbu, kad apgalvotumėte ar jūsų būsto plotas yra pakankamas norimam šuniui. Jei tai bus didelis ir tankų bei storą kailį turintis šuo, vargu ar jis jausis komfortiškai vos vieno ar dviejų kambarių bute.

Nepamirškite savo biudžeto. Jei norite veislinio šuns, kuris turėtų dokumentus ir jūs galėtumėte sužinoti jo giminės istoriją, tuomet jums gali pagelbėti sunu veislynai, tačiau nepamirškite, kad veisliniai šunys kainuoja brangiau nei mišrūnai. Jei jūsų keliami reikalavimai yra labai aukšti ir jūs norite įsigyti retos veislės šunį, tuomet nusiteikite, kad teks plačiai atverti savo piniginę.

Jūsų namiškių nuomonė. Jei gyvenate su šeima, jokiu būdu nepamirškite pasiteirauti jų nuomonės. Galbūt jūsų ir jūsų šeimos narių lūkesčiai yra visiškai kitokie, todėl stenkitės rasti kompromisą.