Fotografija: svarbūs patarimai kiekvienam, mėgstančiam fotografuoti

Fotopriedai

Fotografija yra labai smagus ir jaudinantis užsiėmimas. Be to, šiandien taip pat yra ir kur kas lengviau pradėti užsiimti fotografija – jau seniai praeityje laikai, kai norint padaryti nuotrauką tekdavo laukti valandų valandas ir pasitelkti daugybę cheminių medžiagų. Jau nekalbant apie šiuolaikinius technologiškai pažangius fotoaparatus, kurie kiekvienam fotografuoti mėgstančiam žmogui suteikia dar didesnę laisvę.

Ir nors norint išmokti tinkamai ir profesionaliai fotografuoti reikia skirti pakankamai pastangų ir laiko, šiandien visą tai padaryti yra gerokai lengviau, nes mums yra prieinama daugybė naudingos informacijos, kuria su mumis dabar dalinasi fotopriedų parduotuvė Fotopriedai.lt.

Žinokite visas taisykles, kad galėtumėte jas laužyti

Fotografijos srityje, kaip ir bet kur kitur, galioja tam tikros taisyklės, kurias turi žinoti kiekvienas fotografas. Tokios taisyklės yra svarbios todėl, kad jos suformuoja pamatą ir nutiesia kelią dar sudėtingesnių fotografavimo technikų pritaikymui ateityje. Tai reiškia, kad pirmiausia turite išmokti taisykles tam, jog galiausiai galėtumėte jomis manipuliuoti ir jas laužyti.

Eksperimentuokite su nuotraukų ryškumu

Kiekviena akimirka, kurią norite užfiksuoti, gali būti užfiksuota labai skirtingai. Ir tam didžiulės įtakos turi nuotraukos ryškumas. Kartais galima užfiksuoti visas ryškias detales, o kartais tik vieną pagrindinį objektą. Viskas priklauso nuo to, ką jūs norite pasiekti. Tačiau jei nuotraukoje turi būti vienas pagrindinis objektas ir jis užima didžiąją dalį erdvės, ryškiu reikėtų padaryti tik pagrindinį objektą, visą tai, kas yra už jo, suliejant. Tai galima lengvai padaryti fotoaparato vaizdo fokusavimo funkcijos pagalba.

Jei fotografuojate žmogaus veidą

Jei mėgstate fotografuoti žmones ir dažnai jūsų nuotraukose yra įamžinami žmonių veidai, turite atminti vieną labai svarbią taisyklę – tokiose nuotraukose svarbiausiu elementu tampa žmogaus akys. Tai reiškia, kad fotografuodami žmones jūs turite susitelkti į akis. Todėl nepaisant to, kokią apertūrą jūs bepasirinktumėte, būkite tikri, kad nuotraukoje susitelkiama į fotografuojamo žmogaus akis.

Fotografija

Nesibaiminkite daryti klaidų

Jei esate pradedantieji fotografai, jokiu būdu neturėtumėte bijoti daryti klaidų. Kuo daugiau klaidų padarysite, tuo lengviau jums bus tobulėti, nes iš jų pasimokysite. Kiekvienas profesionalus fotografas kažkada pradėjo net nenumanydamas apie pagrindines fotoaparatų funkcijas, fotografavimo greitį, apertūrą ar ISO. Todėl turite suprasti, kad klaidų darymas yra labai veiksminga mokymosi priemonė, kurios pagalba bėgant laikui jūs tampate profesionalesniais.

Svarbus apšvietimas

Nepaisant to, kokius savo naudojamo fotoaparato nustatymus jūs pasirinksite, tai negalės užtikrinti puikios nuotraukos, jei nebus pagalvota ir apie tinkamą apšvietimą. Fotografuoti lauke viduryje dienos, kuomet danguje nėra nei vieno debesėlio ir kaitina kaitri vidudienio saulė, nėra tas pats, kas fotografuoti anksti ryte ar prieš saulėlydį. Todėl turite suprasti, kaip apšvietimas paveikia jūsų daromas nuotraukas.

Svarbi „trijulė“

Norite subalansuotos ir kokybiškos nuotraukos? Tuomet turite išmokti tinkamai suderinti apertūrą, fotografavimo greitį ir ISO nustatymus. Pradžioje galite pradėti fotografuoti naudodami automatinį režimą, tačiau jei norėsite perimti visą valdymą į savo rankas ir pasiekti geriausią įmanomą rezultatą, turėsite išsiaiškinti, kaip veikia minėta „trijulė“ ir koks ryšys yra tarp minėtų nustatymų. Kiekvienas profesionalus fotografas žino, kad geriausios nuotraukos padaromos tuomet, kai fotografuoja žmogus, o ne fotoaparatas.

Fotografuokite skirtingais rakursais

Pradžioje galite norėti fotografuoti būdami tiesiai priešais fotografuojamą objektą. Ir tai jums gali atrodyti visiškai natūralu. Tačiau jei norite tapti puikiais fotografais, turėtumėte išbandyti fotografavimą labai skirtingais rakursais, tokiu būdu užfiksuodami unikalesnes akimirkas.

Turėkite būtiniausią įrangą

Jei fotografuojate lauke, kelionėse ar bet kuriose kitose vietose, turite būti pasirūpinę ir pačia būtiniausia fotografavimo įranga. Tokiais atvejais būna reikalingi fotoaparatų akumuliatoriai, akumuliatorių įkrovikliai, trikojai ir kt. Tai padeda visuomet būti tinkamai pasiruošusiems.