Filmai internetu užtraukia didesnes baudas nei manote

filmai internetuNors ir daug žmonių filmus internete žiūri nelegaliai, pastebima, kad vis daugiau jų renkasi legalias svetaines. Trumpai tariant, daugelyje portalų filmai internetu publikuojami visiškai neteisėtai, o tai sukelia didelę riziką ne tik platintojams, bet ir filmus žiūrintiems vartotojams. Jie irgi gali būti baudžiami įstatymų numatyta tvarka. Kaip bebūtų, prieš žiūrėdami filmus internete, turėtumėte nuodugniau pasidomėti esamais įstatymais, kurie gina autorių teises. Mat, ne vienas filmų portalas veikia nelegaliai, o tai gali pakenkti ir jums patiems.

Filmai internetu įprastai yra žiūrimi internetu, tačiau daugelyje svetainių yra sutiekiama galimybę juos atsisiųsti į savo kompiuterį ar kažkokį kitą įrenginį. Turėkite galvoje, kad tai vienas ir tas pats – autorių teisių pažeidimas, jeigu platinama neturint licencijos. Tokia veikla užtraukia baudas ir vartotojams, o blogiausia tai, kad teisėsauga už tai galėtų netgi konfiskuoti jūsų kompiuterinę įrangą, kuri buvo naudota tų filmų žiūrėjimui. Tad, reikia žinoti, kad žiūrėdami filmus nelegaliuose portaluose, labai rizikuojate ne tik gauti dideles baudas, bet ir netekti savo kompiuterio.

Kas liečia filmų internete žiūrėjimą, taipogi reikia pasidomėti ir specialiomis platformomis, kuriose leidžiama įvairius kūrinius žiūrėti legaliai. Tokiose svetainės turi specialias licencijas, kuriose leidžia platinti įvairius kino kūrinius legaliai. Jeigu filmus žiūrėtumėte tokiose svetainėse, tuomet jokių bėdų kilti neturėtų, nes viskas vykdoma visiškai legaliai.

Aišku, didžiausias legalių filmų portalų trūkumas yra tas, jog jie ima nemenkus mokesčius. Dažniausiai mokamas mėnesio prenumeratos mokestis, kuris suteikia teisę žiūrėti neribotą kiekį filmų per 30 dienų. Aišku, tas mokestis gana didelis ir jis gali siekti netgi keliolika eurų. Aišku, tokia kaina nėra didelė, jeigu lygintume gręsiančias baudas. Jos būtų žymiai didesnės nei galvojate. Baudų dydis įprastai paskaičiuojamas pagal peržiūrėtų filmų skaičių ir kitus aspektus.

Būtina žinoti, kad jeigu teisėsauga jus pagaus žiūrint nelegalius filmus, jums teks mokėti ne tik baudas, bet taip pat ir teks atlyginti žalą, kurios pareikalaus autorių teisių gynėjai. Ta žala gali būti įvertinta labai didelėmis sumomis.